Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistHASIČI KLADNO: Tragická nehoda

6. června 2023

HASIČI KLADNO: Tragická nehoda

Tragická dopravní nehoda uzavřela obchvat Slaného.

V pondělí 5. června v 15 hodin a 42 minut přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o dopravní nehodě nákladního a osobního automobilu na silnici I/7 na úrovni obce Netovice na Kladensku. Již z prvotního nahlášení události bylo zřejmé, že půjde o velmi závažnou nehodu.

Na místo okamžitě vyjeli profesionální hasiči z Kladna a Slaného společně s dobrovolnými hasiči obce Zlonice. První jednotka byla na místě nehody necelých deset minut od přijetí tísňového volání. Po příjezdu k události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu dvou nákladních automobilů a jednoho osobního automobilu, ve kterém cestovali tři lidé. U jedné z osob byla lékařem zdravotnické záchranné služby konstatována smrt a u dalších dvou osob těžké zranění. Hasiči okamžitě zahájili vyprošťovací práce za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Celá komunikace byla na příkaz velitele zásahu okamžitě uzavřena z důvodu bezpečnosti záchranářů i ostatních účastníků silničního provozu.

Velitel na místo povolal Správu a údržbu silnic se šipkou pro lepší označení dopravní nehody. Současně začal řešit masivní únik provozních kapalin, který komplikoval záchranné práce. Ten hasiči zasypali sorbentem.

I přes veškerou snahu všech přítomných byla i u druhé osoby konstatována smrt, a to bezprostředně po vyproštění z vozidla. Třetí zraněnou osobu převezl vrtulník do pražské nemocnice. Dobrovolní hasiči ze Zlonic byli odesláni na hasičskou stanici ve Slaném, kde zajišťovali pohotovost pro další výjezdovou činnost až do návratu slánských profesionálních hasičů.

Po dobu vyšetřování dopravní nehody zůstala silnice uzavřena. Jeden z řidičů kamionu byl následně také převezen do nemocnice k dalšímu ošetření. Protože v místě dopravní nehody začalo silně pršet, povolal velitel zásahu na místo týlový kontejner ze slánské stanice.

Po ukončení vyšetřování hasiči vyprostili poslední osobu. Poté bylo místo předáno odtahové službě a Policii ČR a všechny jednotky se po sbalení materiálu vrátily zpět na své základny.

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum