Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistKUTNÁ HORA: Děti v dopravě

7. června 2023

KUTNÁ HORA: Děti v dopravě

Děti v dopravě aneb na silnicích bezpečně. Projekt prevence bezpečné dopravy navštívilo v prostorách kutnohorské průmyslové školy téměř 870 žáků společně se svým pedagogickým dozorem.

V prostorách kutnohorské průmyslové školy se ve středu 10. května dopoledne otevřel první sociálně preventivní projekt pro školy Děti v dopravě aneb na silnicích bezpečně, který trval do 30. května 2023.

Volba tématu nebyla náhodná. Počet nehod a úrazů v souvislosti s nerespektováním rizik v silničním provozu v nichž figurují děti, hovoří jasně. Lektorský tým složený z preventistů kutnohorské policie por. Mgr. Vendulky Marečkové a strážníka Pavla Čiháka kutnohorské městské policie se zaměřil na prevenci nástrah v ulicích, na vozovkách, v městském i venkovském prostředí s využitím interakce a aktivizačních technik.

Dominantní částí projektu byl programy pro školy, přesněji pro děti čtvrtého, ale i třetího a pátého ročníku nejen místních základních škol, ale i škol z okolí. Program pro děti byl jakýmsi naladěním a úvodem do problematiky bezpečnosti v dopravní výchově. Na přihlášené čekali modelové situace, nácvik simulace tísňového volání, bezpečnostní desatero, nácvik využívání ochranných pomůcek, správné přecházení. Dostatek prostoru byl i na využití interaktivních výukových prvků v herní zóně s dopravními značkami a kvízy. Výstavu navštívilo celkem 870 dětí se svým pedagogickým dozorem.

Ilustrační foto Mapy Google

V souvislosti s blížícími prázdninami se preventisté věnovali také „prázdninovému desateru“.

Výstava byla také ve vybraný den otevřena i pro veřejnost, a to ve středu 17. května 2023.

Jde o vyvrcholení dlouhodobé spolupráce týmu prevence Územního odboru Policie ČR Kutná Hora, Městské policie Kutná Hora, BESIPu a VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora, který zacílil na bezpečnost v dopravě.

Tuto výstavu preventivnímu týmu v rámci příkladné a dlouhodobé spolupráce zapůjčila koordinátorka prevence kriminality MěÚ Kralupy nad Vltavou paní Stanislava Valterová společně s preventistkou ÚO PČR Mělník por. Mgr. Markétou Johnovou. Za uvedenou spolupráci děkujeme!

Výstavu oficiálně zahájila ředitelka Policie ČR Územní odbor Kutná Hora Blanka Matějů společně se starostou Kutné Hory Lukášem Seifertem, ředitelem VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora Josefem Tremlem a velitelem Městské policie Kutná Hora Václavem Marečkem. Při přestříhávání pásky jim pomohly žáci čtvrté třídy ZŠ Žižkov.

V souvislosti s konáním a přípravou této akce patří poděkování panu Michalovi Smrkovskému z kutnohorského Domu dětí a mládeže Dominik za zapůjčení jízdních kol a odrážedla. Děkujeme též panu Martinovi Pečenkovi z kutnohorských Technických služeb za zapůjčení dopravních značek.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Středočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum