AKTUÁLNĚ:

Stínící technik Vojťas:

Policie TV

TOPlistHumpolec: Brunka - Nehodu šel oznámit pěšky

10. listopadu 2018 - zdroj tisková zpráva Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Opilý muž havaroval a nehodu šel pěšky oznámit

Policisté z dopravního inspektorátu Pelhřimov šetří okolnosti dopravní nehody podnapilého řidiče. Nehoda se měla stát 8. listopadu zhruba půl hodiny před půlnoci na silnici III/12934 na okraji města Humpolce ve směru jízdy od obce Brunka směrem na obec Humpolec. Řidič osobního vozidla Renault Megane Scenic projížděl po této silnici a při průjezdu prudkou pravotočivou zatáčkou s vozidlem přejel vlevo do protisměru a dále vlevo mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu. Hmotná škoda na vozidle dosáhla částky 20 000 korun.

Ilustrační foto Mapy Google

Devětapadesátiletý řidič po dopravní nehodě zanechal vozidlo na místě a pěšky se vydal na obvodní oddělení do Humpolce, kde celou událost oznámil a uvedl také, že před jízdou pil alkohol. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku na zjištění ovlivnění alkoholem. Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní - 2,27 promile alkoholu v dechu. Opakované dechové zkoušce se řidič po výzvě odmítl podrobit. Vzhledem k tomu, že si řidič stěžoval na bolesti hlavy, policisté mu na obvodní oddělení přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Posádka muže následně převezla k ošetření do nemocnice v Pelhřimově, kde se kromě jiného podrobil lékařskému vyšetření na zjištění ovlivnění alkoholem. Vyšetření bylo spojené s odběrem krve. Poté byl z nemocnice propuštěn.

Muž se z Pelhřimova vydal pěšky do Humpolce. Na silnici I/34 u obce Služátky ho kolem druhé hodiny v noci potkala službu konající policejní hlídka z obvodního oddělení Pelhřimov. Muž se po silnici pohyboval velice neukázněně a nebezpečně, nebyl vybavený reflexním prvkem a nešel po levé straně komunikace. Pod vlivem alkoholu vstupoval do pravého jízdního pruhu, kudy projížděla vozidla. Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, což opakovaně odmítl. Policistům říkal, že jde domů do Humpolce. Policisté muže upozornili, že z důvodu neuposlechnutí výzvy bude zajištěn. Muž se poté snažil z místa utéct a snažil se přelézat svodidla. Vzhledem k tomu, že svým jednáním bezprostředně ohrožoval svůj život a bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu, policisté ho zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Muž je podezřelý z přestupků v dopravě a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum