AKTUÁLNĚ:

Stínící technik Vojťas:

Policie TV

TOPlistVětrný Jeníkov - Bez řidičáku havaroval

22. srpna 2018 - zdroj tisková zpráva Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Při nehodě se zranili čtyři lidé, mladík neměl řidičák, nerespektoval zákazovou značku a na opravované silnici havaroval

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala v úterý 21. srpna po patnácté hodině na silnici II/131 u Větrného Jeníkova. Na místo události byly vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému, protože z oznámení vyplývalo, že jsou na místě zraněné osoby. Policisté po příjezdu prvotním šeřením zjistili, že osmnáctiletý řidič projížděl po silnici s osobním vozidlem Fiat Punto a jel ve směru od Kalhova k Větnému Jeníkovu. Nepřizpůsobil rychlost jízdy svého vozidla stavu a zejména povrchu vozovky a nerespektoval dopravní značku „zákaz vjezdu". Vjel do rekonstruované části silnice, kde s vozidlem při brzdění dostal smyk.

Ilustrační foto Mapy Google

Poté vyjel vpravo mimo silnici na pole, kde se vozidlo několikrát převrátilo přes bok a střechu a zůstalo na kolech stát na poli. Ve vozidle v době dopravní nehody cestovali kromě řidiče ještě tři další spolujezdci. Při dopravní nehodě si řidič způsobil lehké zranění, se kterým byl vozidlem zdravotnické záchranné služby převezen na ošetření do nemocnice v Jihlavě, kde zůstal hospitalizování. Dále došlo při nehodě ke zranění všech tří spolujedoucích – všichni byli převezeni do jihlavské nemocnice. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že mladík, který vozidlo v době nehod řídil, není držitelem žádného řidičského oprávnění. Policisté u něho provedli na místě nehody dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Odhadnuta škoda na osobním vozidle přesahuje částku 150 000 korun. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření ze strany policistů dopravního inspektorátu Jihlava.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum