AKTUÁLNĚ:

Stínící technik Vojťas:

Policie TV

TOPlistDopravně bezpečnostní akce na D1

21. srpna 2018 - zdroj tisková zpráva Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Do akce na dálnici D1 se zapojil i vrtulník

Řidiči kamionů jízdou v levém jízdním pruhu komplikují provoz

Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov a jejich kolegové ze služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ve spolupráci s Leteckou službou Policie České republiky realizovali uplynulý pátek v odpoledních hodinách dopravně bezpečnostní akci, v rámci níž zaměřili dohled především na chování řidičů v modernizovaných úsecích a na přilehlých silnicích prvních tříd. Do akce byl nasazen také policejní vrtulník, jehož posádka sledovala dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích ze vzduchu a zjištěná porušení předávali policisté k realizaci hlídkám na dálničním tělese.

Policejní vrtulník, ilustrační foto

Policisté v rámci odpolední akce zkontrolovali na dálnici D1 celkem 205 vozidel a zjistili 67 přestupků, z nichž 63 vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení a čtyři přestupky policisté zadokumentovali a předají je k vyřízení do správního řízení. Při dopravě bezpečnostní akci zjistili devět překročení nejvyšší povolené rychlosti a všechny přestupky byly vyřešen na místě uložením pokuty v příkazním řízení. V jednom případě zjistili řidiče pod vlivem alkoholu, když naměřená hodnota nepřesáhla jedno promile, čtyři řidiči nepoužili během jízdy bezpečnostní pásy, čtyři vyjeli s vozidlem, které nebylo v řádném technickém stavu a čtyři řidič neměli na vozidle platnou dálniční známku. V jednom případě řidič nákladního vozidla nedodržoval bezpečnostní přestávky a dobu jízdy. V jednom případě porušená zákona o provozu na pozemních komunikacích policisté rozhodli o uložení kauce ve výši 25 000 korun.

„Nasazení policejního vrtulníku jsme využili především k monitorování chování řidičů nákladních vozidel, kteří často bezdůvodně využívají k jízdě levý jízdní pruh a brání tak na dálnici v plynulosti provozu. Navíc, když dojde na dálnici, zejména v úsecích v opravě, k nějaké dopravní nehodě nebo jiné mimořádné události, kamiony nám pak blokují oba zúžené jízdní pruhy a komplikují nejen příjezd složek integrovaného záchranného systému na místo, ale také odstraňování následků nehod,“ uvedl npor. Mgr. David Jirák, vedoucí dálničního oddělení Velký Beranov. S intenzivními kontrolami na dálnici D1 musí denně řidiči počítat zejména na konci prázdnin, kdy předpokládáme s mnohem vyšší intenzitu provozu především v souvislosti s návraty z dovolených.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum