AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistČESKÉ BUDĚJOVICE: Výbuchem hubil krtka

19. listopadu 2021

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Výbuchem hubil krtka

Policisté vyšetřují výbuch na zahradě, zahradník-pyrotechnik se těžce zranil.

Bezmála tragicky dopadla likvidace krtka, kterou prováděl na Českobudějovicku na zahradě pětačtyřicetiletý muž v roli pyrotechnika-zahradníka. Policisté ve včerejší sváteční den přijali na lince 158, krátce po obědě, informaci od Zdravotnické záchranné služby o muži, který si při odpalování ohňostroje zlomil nohy.

Policisté vyjeli na místo, informaci o zranění v souvislosti se zábavní pyrotechnikou je vždy potřeba důkladně prověřit, neboť může hrozit další poranění osob, například od nalezené poškozené či nevybuchlé pyrotechniky. Policisté hledali na označené zahradě zbytky od zábavní pyrotechniky, ke svému překvapení však našli bezmála metrové díry jako po likvidaci munice či po výbuchu miny. Našli také krvavé stopy, pravděpodobně po zraněném muži, který v chalupě hledal pomoc.

Ilustrační foto

Na zahradě vše nasvědčovalo výbuchu, také sousedé zaznamenali velkou ránu a bílý kouř. Policisté přivolali pyrotechnika, ten prohledal zahradu a zajistil kusy betonové dlaždice ve vzdálenosti dvaceti metrů od děr. Zraněný muž byl mezitím v péči lékařů v nemocnici s velmi závažnými zraněními dolních končetin.

Policisté nakonec zjistili, že pravděpodobně pomocí nelegálně zakoupené pyrotechniky typu DUM BUM (kategorie F4), určené pouze profesionálním odpalovačům ohňostrojů, hubil krtka. Petardu vložil do krtinců, „zajistil“ betonovou dlaždicí a na té stál. Doporučená vzdálenost při profesionálním odpalu tohoto typu pyrotechniky je minimálně 25 metrů.

Muž je nadále v péči lékařů a snad vše dobře dopadne. Blíží se silvestrovské oslavy, buďme rozumní, zábavní pyrotechniku nakupujme jen v kamenných prodejnách, důsledně dodržujme pokyny k manipulaci.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum