AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistČESKÝ KRUMLOV: Internetové podvody

12. října 2021

ČESKÝ KRUMLOV: Internetové podvody

Mladý muž je stíhán pro internetové podvody.

Mladík za nabízené zboží inkasoval peníze, ale nedodal ho.

Po obsáhlém a rozsáhlém prověřování všech skutečností zahájila v uplynulých dnech komisařka oddělení hospodářské kriminality Policie ČR v Českém Krumlově trestní stíhání pětadvacetiletého muže z Děčínska. Obviněný měl prostřednictvím různých internetových portálů nabízet k prodeji převážně mobilní telefony různých značek nebo herní konzole značky PlayStation 4. Zmíněnou elektroniku však nikdy nevlastnil. Na inzeráty reagovaly nejméně tři desítky poškozených z celé České republiky. Zboží, za které vyinkasoval peníze předem, však zájemcům nikdy nedodal. Dle závěrů vyšetřování měl peněžní prostředky ve výši přes 60 tisíc korun použít pro vlastní potřebu.

Trestní stíhání proti obviněnému je vedeno na svobodě.

Tento případ není ojedinělý. Podobných případů žel stále přibývá a nejsou výhradně jen majetkového charakteru. Anonymní prostředí internetu dnes bohužel skýtá celou řadu příležitostí, jak někoho podvést a připravit jej o peníze, jak někomu třeba vyhrožovat, vydírat ho, pomlouvat jej apod.

Při nákupu na internetu je naprosto nezbytné zjistit si co nejvíce informací o prodejci a pokud to podmínky dovolují zaplatit až při převzetí zboží. Je lepší volit variantu přímého odběru v některých z prodejen internetového obchodu, kde si můžete zboží v klidu prohlédnout a převzít.

Pokud se stanete obětí takového podvodníka, je třeba se neprodleně obrátit na policii. V takových případech je dobré doložit všechny dostupné důkazy, jako například emailovou korespondenci s prodejcem, print screen jeho stránek, kontakt na něj apod. Podstatně se tím zvyšuje naděje na jeho vypátrání.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum