AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistJINDŘICHŮV HRADEC: Záchrana života

25. září 2021

JINDŘICHŮV HRADEC: Záchrana života

Dopravní policista ve svém volnu naplnil heslo “ Pomáhat a chránit“.

Dne 15. září řídil dopravní policista nprap. Jiří Punda své soukromé vozidlo z J.Hradce. Vracel se domů z nákupu přes obec Políkno, do obce, kde bydlí. Právě za Políknem kolem 10:00 hodin dojel muže (r.1953), který řídil moped značky Jawa ( tzv. babetu). Řidič mopedu se najednou začal za jízdy i s motocyklem prudce kymácet, až upadl i s mopedem na vozovku. V momentě, kdy se udeřil hlavou o vozovku, mu upadla helma a už se nehýbal. Pan Punda neváhal, ihned zastavil své vozidlo a běžel ke zraněnému. Viděl, že řidič mopedu viditelně nedýchá, na hlavě má krvavý šrám a teče mu krev z nohy.

Policista ihned zavolal na tísňovou linku 112. Zde ho přepojili na operátorku zdravotnické záchranné služby, která pana Pundu instruovala jak zraněnému nejrychleji a nejlépe pomoci. Policista přetočil zraněného, který téměř vůbec nedýchal z boku na záda a ihned započal s masáží srdce. Po několika minutách cítil, že se dýchací cesty zraněnému uvolnily. V masáži srdce policista neustále pokračoval, až do příjezdu RZS, což mohlo trvat nejméně 6 minut. Poté hasiči přenesli zraněného na nosítkách do vrtulníku, kdy byl leteckou záchrannou službou přepraven do nemocnice v Českých Budějovicích. Zde byl hospitalizován.

Po několika dnech od dopravní nehody přišla policistovi domů poděkovat manželka zraněného, která uvedla, že dle zdravotníků jeho včasný a duchapřítomný zásah jejímu manželovi zachránil život.

Nprap. Jiří Punda se svým kolegům policistům o záchraně života řidiče mopedu zprvu vůbec nezmínil. Jak sám říká, to by přece udělal každý… Svým příkladným chováním policista z dopravního inspektorátu J.Hradec naplnil heslo policie: „ Pomáhat a chránit“.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje.

JINDŘICHŮV HRADEC: Záchrana života

JINDŘICHŮV HRADEC: Záchrana života.


 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum