AKTUÁLNĚ:

Stínící technik Vojťas:

Policie TV

TOPlistORLÍK: Pátrání po zmizelém potápěči

18. listopadu 2020

AKTUALIZACE:

Včera 17. listopadu 2020, krátce po 15:00 hodině odpolední, nalezli policejní potapěči v přehradě Orlík lidské tělo. Po jeho vytažení na hladinu a následném ohledání a ztotožnění policisté potvrdili, že se jedná o muže, po kterém pátrají od nedělního odpoledne.

Jihočeští policisté děkují kolegům, policistům, ze Středočeského a Jihomoravského kraje, hasičům a také kolegům z poříčního oddělení Slapy za součinnost při pátrání.

16. listopadu 2020

ORLÍK: Pátrání po zmizelém potápěči

Jihočeští policisté pátrají po muži, který zmizel pod hladinou Orlíka.

Od nedělního odpoledne pátrají jihočeští policisté po zmizelém potápěči. V neděli kolem půl dvanácté došlo během ponoru do třiceti metrů, dvou potápěčů v Orlické přehradní nádrži v místě zvaném Nákle, ke zmizení mladšího z nich (nar. 1976 Příbram). Potápěč, který se vynořil, ztratil během výstupu k hladině mladšího partnera z dohledu a nedokázal říci, co se stalo. Událost oznámil policistům na linku 158.

Ilustarční foto Wikipedie, autor František Hajdekr

Policisté z Čimelic propátrali s rybáři břehy. Policisté z Oddělení Zvíkovské Podhradí ze člunu propátrali vodní hladinu. V místě ponoru pátrali potápěči zásahové jednotky jihočeské policie a také potápěči hasičů. Na pomoc také přijeli a do pátrání se zapojili policisté z poříčního oddělení policie Slapy.

Kolem sedmé hodiny večer po posledním pátracím ponoru bylo pátrání přerušeno. To se rozjede opět s pomocí dalších policejních potápěčů v pondělí dopoledne.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Wikipedie.

ORLÍK: Pátrání po zmizelém potápěči

ORLÍK: Pátrání po zmizelém potápěči.


 
 
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum