AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Policie TV

TOPlistPÍSEK: Ohrožení pod vlivem návykové látky

19. dubna 2021

PÍSEK: Ohrožení pod vlivem návykové látky

Mladík pod vlivem havaroval na rušné ulici.

Písečtí dopravní policisté vyšetřují případ z konce února letošního roku, kdy na silnici v Písku havaroval řidič pod vlivem návykové látky. V noční době měl 20 letý mladík řídit osobní automobil tovární značky Škoda Kodiaq, kdy v ulici U Hřebčince pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace, načež nezvládl řízení vozu a postupně narazil do několika zaparkovaných automobilů. Poté z místa ujel, kdy ho policisté vypátrali o několik ulic dál.

Ilustrační foto Mapy Google

Strážci zákona ho vyzvali k provedení testu na zjištění návykové látky v dechu, kdy výsledek měření přístrojem Dräger vykázal bezmála 0,8 promile. Dále ho vyzvali k provedení odběru biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení, čemuž se podrobil.

Po pár týdnech obdrželi výsledek ze soudně lékařského oddělení – mladík měl v těle drogu s přítomností THC v koncentraci převyšující 35 ng/ml.

Na základě zjištěných skutečností ve věci zahájili úkony zkráceného přípravného řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy si mladý muž tento pátek převzal sdělení podezření.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum