AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistJINDŘICHOHRADECKO: Dvě promile za volantem

19. listopadu 2021

JINDŘICHOHRADECKO: Dvě promile za volantem

Vozidlo zůstalo na střeše, řidič utrpěl zranění.

Dopravní policisté dne 15. října po 2:10 hodině vyjížděli k dopravní nehodě, kdy podezřelý muž řídil osobní vozidlo Subaru, po silnici I. tř. č. 23 v k.ú. Pleše. Řidič 1 km za obcí Pleše ve směru na obec Doňov při projíždění levotočivé zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, řízení vozidla nezvládl a s vozidlem vyjel vlevo mimo komunikaci, kde najel na ocelová svodidla. Po najetí na ocelová svodidla se několikrát převrátil a zůstal na komunikaci s vozidlem stát na střeše. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče, který byl z místa dopravní nehody převezen na ošetření do nemocnice v J.Hradci.

Ilustrační foto Mapy Google

Dopravní policisté na místě vyzvali řidiče k provedení dechové zkoušky přístrojem Dräger. Poprvé muž za volantem nadýchal přes 2 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška prokázala též pozitivní výsledek a to nejméně 1,90 promile alkoholu. Řidič na místě s naměřenými hodnotami souhlasil. Lékařské vyšetření s odběrem krve nepožadoval. Na vozidle Subaru byla způsobena škoda ve výši nejméně 60 000 korun. Na ocelových svodidlech nejméně 5 000 korun. Dne 16. listopadu převzal řidič, jenž se „ posilnil“ alkoholem před jízdou sdělení podezření, neboť svým jednáním naplnil znaky přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Do dvou týdnů stane před soudem.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum