AKTUÁLNĚ:

Stínící technik Vojťas:

Policie TV

TOPlistČESKOKRUMLOVSKO: Odcizení věcí z odstaveného vozidla

17. listopadu 2020

ČESKOKRUMLOVSKO: Odcizení věcí z odstaveného vozidla

Polná na Šumavě - Po řádění zloděje nemá auto kola ani výfukové potrubí s katalyzátorem. 

Hornoplánští policisté řeší případ krádeže, který se stal v nočních hodinách z 13. na 14. listopadu 2020 na odstavné ploše vedle silnice vedoucí z Boletic do Polné na Šumavě. Vozidlo Audi A6 mělo poruchu, a proto byl řidič nucen ho na uvedeném místě odstavit a ponechat.

Ilustrační foto Mapy Google

Když se k automobilu vrátil, zjistil, že mu neznámý zloděj odcizil všechna čtyři kola s plechovými disky a zimními pneumatikami, vyřízl výfukové potrubí s katalyzátorem a rozbil boční okno zavazadlového prostoru. Škoda byla odhadnuta na více než 17 tisíc korun.

Vzhledem k tomu, že byl čin spáchán v době nouzového stavu, hrozí pachateli v případě odhalení a odsouzení zvýšená trestní sazba, konkrétně trest odnětí svobody na dva až osm let.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a po pachateli či pachatelích pátrají. Žádají tímto každého, kdo by měl k uvedenému případu jakékoliv informace, aby jim je sdělil na jejich služebně v Jiráskově ulici číslo 178 v Horní Plané, případně na telefonní lince 974 232 710.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum