AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistPRACHATICKO: Požár skládky u Žitné

15. listopadu 2021

PRACHATICKO: Požár skládky u Žitné

Velmi náročný zásah u požáru skládky u Žitné.

U obce Hracholusky zasahovaly od ranních hodin 12. listopadu jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů u požáru stohu či skládky. Podle prvotních informací se jednalo o hromadu větví, hnoje a slámy.

Na místo byli v 5:53 hodin vysláni profesionální hasiči ze stanice Prachatice a dobrovolní hasiči obcí Lhenice, Žitná, Strunkovice nad Blanicí a Netolice. Plocha stohu/skládky je 80 x 40. Bylo nutné vše prohrabat a prolít vodou. Proto byl ze Záchranného útvaru ČR, dislokace v Jihlavě vysláno pásové rypadlo. Zároveň byly povolány další jednotky, a to profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov s hadicovým kontejnerem a cisterny jednotek SDH obcí Ktiš, Hracholusky, Petrův Dvůr a Bavorov.

Požár dostali hasiči rychle pod kontrolu. Ale skládka požár silnce doutnalal a bylo nutné dostat se ke všem ohniskům. Pro dostatek vody na požářišti bylo u jednoho z místních rybníků zřízeno čerpací stanoviště. Hasební vodu hasiči ke skládce vedli dopravním vedením v délce několika stovek metrů. Hašení jednotky prováděly celý den. Teprve okolo 20. hodiny velitel zásahu většinu hasičů odeslal zpět na základny. Na požářišti zůstaly pouze jednotky SDH obcí Netolice a Ktiš pro monitoring. Vzniklá škoda je nulová.

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje.

PRACHATICKO: Požár skládky u Žitné

PRACHATICKO: Požár skládky u Žitné.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum