AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistSTRAKONICE: Silniční kontroly

18. ledna 2022

STRAKONICE: Silniční kontroly

Silniční kontroly odhalili další neukázněné řidiče. Jeden řídil přes zákaz, další pod vlivem alkoholu, drog.

V pátek 14. ledna 2022 před 22 hodinou kontrolovali strakoničtí policisté řidiče osobního automobilu Peugoet v ulici Tovární ve Strakonicích. Na první pohled bylo zřejmé, že muž popíjel alkohol. Policisté proto u muže provedli odborné měření. Test na alkohol ukázal u 22letého muže ze Strakonicka pozitivní výsledek 2,80 promile alkoholu v dechu.

Ilustrační foto Mapy Google

V neděli 16. ledna 2022 před 17 hodinou zastavili strakoničtí policisté v ulici Obránců Míru 39letého řidiče osobního automobilu. Muž za volantem neměl co dělat. Do června 2022 má totiž soudem uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Řidič nepředložil doklady potřebné k provozu a řízení motorového vozidla, na vozidle měl umístěné registrační značky patřící na jiné motorové vozidlo a navíc vozidlo nemá sjednané pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla. Test na omamné a psychotropní látky a odběr biologického materiálu řidič odmítl. Policisté všechny prohřešky řidiče zadokumentovali. Ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Další verdikt si vyslechne v brzké době u soudu.

Dalšího neukázněného řidiče zastavila v neděli 16. ledna 2022 ve večerních hodinách hlídka Obvodního oddělení policie Volyně. Řidič jel z obce Zdíkov přes Volyni, kde ale jeho cesta skončila. Další jízdu mu zakázali policisté z důvodu pozitivního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Orientační test u řidiče vyšel pozitivní na THC. Lustrací policisté zjistili, že 21letý mladý muž z Prachaticka není ani držitelem řidičského oprávnění.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum