AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistSTRAKONICKO: O takovou návštěvu nikdo nestál

9. října 2021

STRAKONICKO: O takovou návštěvu nikdo nestál

Policisté dopadli muže, který procházel rodinné domy.

Představa, že se vám po domě pohybuje cizí osoba, není rozhodně pro nikoho příjemná. A s takovou zkušeností se setkalo během srpna 2021 hned několik majitelů domů na Strakonicku. Pachatel vnikl do tří domů ve Škvořeticích, do rodinného domu v Radošovicích a naposledy v Dobrši, kde se mu podařilo odcizit finanční hotovost, kterou nalezl v jedné z místností. Pachatel spoléhal na neuzamčená vrátka a vstupní dveře. Drze vešel na pozemek domu, otevřel si vchodové dveře a procházel se po cizím domě, kde prohledával věci. Neodradilo ho ani to, že v domě či za domem byli majitelé. Vždy měl pohotovou odpověď, například, že hledá nemovitosti na prodej.

Ilustrační foto Mapy Google

Po návštěvě Dobrše spadla pomyslná klec. Policisté muže zadržel 4. října 2021, kdy skončil v policejní cele. Policisté následně provedli rekognici, při které poškození muže poznali a označili za pachatele. Pětapadesátiletého muže z Prachatic policisté viní ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Zároveň na muže podali podnět na návrh na vzetí do vazby, který byl akceptován. Obviněný muž se trestné činnosti dopustil i přesto, že byl v minulých letech za krádeže odsouzen.

Policejní vyšetřování i nadále probíhá. Je možné, že stejnou zkušenost jako poškození mají i další majitelé domů na Strakonicku a Prachaticku, s tím rozdílem, že o cizí návštěvě či o odcizení věcí z domu neinformovali Policii ČR. V takovém případě lze učinit dodatečné oznámení kriminalistům Územního odboru policie Strakonice na tel. č. 724 789 846, kteří uvedené případy vyšetřují.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum