AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistJINDŘICHOHRADECKO: Těžká újma na zdraví

26. listopadu 2021

JINDŘICHOHRADECKO: Těžká újma na zdraví

Řidič srazil projíždějící cyklistku dveřmi od vozu.

Dopravní nehodu s těžkým zraněním cyklistky vyšetřují stále jindřichohradečtí kriminalisté. Podezřelý muž dne 13. září v odpoledních hodinách, řídil motorové vozidlo Seat Leon po silnici v ulici 28. října ve směru k náměstí T. G.Masaryka v Suchdole nad Lužnicí. Zde zaparkoval vozidlo na odstavném pruhu u domu po pravé straně komunikace. Poté měl porušit důležitou povinnost, kdy aniž by se řádně přesvědčil, zda tak může učinit, měl otevřít směrem do vozovky dveře od svého vozidla v době, kdy byl objížděn cyklistkou jedoucí na dámském jízdním kole.

Ilustrační foto Mapy Google

Došlo ke střetu cyklistky s otevřenými dveřmi osobního automobilu, následkem čehož poškozená žena spadla a při střetu utrpěla těžké zranění s ošetřením na místě a převozem rychlou záchrannou službou do nemocnice J. Hradec. Bez nutnosti hospitalizace, avšak s následnou dobou léčení nejméně do 30. listopadu. Dne 23. listopadu vydal policejní komisař usnesení o zahájení trestního stíhání, které si podezřelý muž v nejbližších dnech převezme. Jako obviněný bude trestně stíhán pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě soudem uznané viny tomuto hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum