AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistPELHŘIMOV: Záchrana života

6. května 2022

PELHŘIMOV: Záchrana života

Policisté poskytli pomoc zraněnému muži.

Krajský policejní ředitel poděkoval policistům za projevení osobní statečnosti.

Medailí Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a skleněnou plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ocenil ve čtvrtek 5. května ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brigádní generál Mgr. Miloš Trojánek policisty z dopravního inspektorátu Pelhřimov - pprap. Tomáše Větrovského a nstržm. Ondřeje Vydláka a policistu prap. Martina Musila z obvodního oddělení Pelhřimov.

Společně s ředitelem územního odboru Pelhřimov plk. Mgr. Petrem Petrem jim krajský policejní ředitel poděkoval za projevení osobní statečnosti a duchapřítomnosti při záchraně života muže, který náhle zkolaboval v Pelhřimově v ulici U Sauny na chodníku. V pátek 8. dubna vpodvečer dohlížela hlídka dopravního inspektorátu Pelhřimov ve složení pprap. Tomáš Větrovský a nstržm. Ondřej Vydlák v rámci dopravně bezpečnostní akce na bezpečnost a plynulost silničního provozu v Pelhřimově. Při výkonu služby na kontrolním bodě v ulici Architekta Janáka v Pelhřimově si patnáct minut před osmnáctou hodinou povšimli policisté staršího muže, který se vrávoravou chůzí pohyboval po chodníku v ulici U Sauny. Muž náhle upadl na chodník a zůstal bez pohybu ležet na zemi. Policisté zajistili služební vozidlo a okamžitě spěchali muži na pomoc. Na opakované dotazy policistů muž stále opakoval, že pouze upadl. Nicméně se celý třásl a jeho tělo vykazovalo známky křečí.

Na fotografii zleva: Tomáš Větrovský, Ondřej Vydlák a Martin Musil

Ondřej Vydlák proto telefonicky kontaktoval zdravotnickou záchrannou službu prostřednictvím tísňové linky. Mezitím se pprap. Tomáš Větrovský pokoušel muže uvést do stabilizované polohy a kontroloval jeho dýchací cesty, aby případně nedošlo k jejich zneprůchodnění. Z důvodu nepříznivých klimatických podmínek, kdy venku velice silně pršelo, podložili policisté tělo muže služební bundou a do další služební bundy ho zabalili tak, aby nedošlo k jeho podchlazení. Do doby příjezdu vozidla rychlé lékařské pomoci na místě průběžně kontrolovali jeho životní funkce.

Když na místo přijela lékařka, tak po prvotním vyšetření zraněného muže konstatovala možnost epileptického záchvatu, s nimiž souvisely křeče. Policisté i nadále poskytovali lékařce plnou součinnost při záchraně muže. Místem události projížděl policista obvodního oddělení Pelhřimov prap. Martin Musil v osobním volnu. Na místě zastavil a pomáhal přítomným policistům a lékařce v dalším polohování a stabilizaci pacienta. V průběhu ošetřování se zdravotní stav muže výrazně zhoršil, muž ztratil vědomí, proto přítomní policisté lékařce pomohli zbavit neznámého muže oděvních svršků a připojit ho na kyslíkovou masku. Policista prap. Martin Musil asistoval lékařce při zavedení kanyly a podání infuze. Policisté Tomáš Větrovský a Ondřej Vydlák pokračovali v polohování muže. Na místo se mezitím dostavil sanitní vůz Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina a pacient byl kompletně předán do péče posádky záchranářů. Záchranáři třiasedmdesátiletého muže převezli do jihlavské nemocnice k dalšímu ošetření.

„Policisté nebyli lhostejní, v dané situaci neotočili hlavu jinam a pánovi pomohli. V dnešní době takové jednání není úplnou samozřejmostí, proto mohu být na kolegy právem pyšný. Navíc dva z nich jsem už v minulosti za hrdinství oceňoval, a to za pohotovou evakuaci obyvatel z hořící ubytovny v Pelhřimově. Každý takový hrdinský čin policistů dělá dobré jméno nejen našemu krajskému ředitelství, ale celému policejnímu sboru. Jsem velice rád, že se mohu s těmito kolegy osobně setkat a za jejich odvahu a statečnost je ocenit,“ doplnil brigádní generál. Mgr. Miloš Trojánek.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum