AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistPRAHA: Požár nákladního automobilu

18. listopadu 2021

PRAHA: Požár nákladního automobilu

Požár nákladního automobilu zaměstnal hasiče ze dvou krajů.

V úterý 16. listopadu v půl páté ráno byl středočeským hasičům oznámen požár nákladního automobilu na plzeňské dálnici D5 tři kilometry za Prahou.

Volající uvedl, že u plachtového nákladního automobilu praskla pneumatika a nyní se z kola kouří a létají z něj jiskry. Další volající už uvedl, že viděl nákladní automobil hořet. Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje proto na místo vyslalo profesionální jednotku z Berouna spolu s dobrovolnou jednotkou obce Rudná a zároveň požádalo o mezikrajskou výpomoc pražské hasiče, kteří k události vyslali profesionální jednotky ze stanic HS-2 Petřiny a HS-7 Smíchov.

K likvidaci plamenného hoření nasadili hasiči v dýchací technice čtyři vodní proudy. Oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu v pět hodin ráno a velitel zásahu mohl nahlásit lokalizaci. Berounští profesionálové následně použili k dohašení skrytých ohnisek pěnotvorné zařízení PRO/pak. Zhruba dvacet minut po provedené lokalizaci byl na místě zredukován počet jednotek. Dálnice ve směru do Plzně byla po celou dobu zásahu uzavřena. Provoz se podařilo obnovit alespoň jedním jízdním pruhem ve tři čtvrtě na sedm.

Hasiči následně událost předali pracovníkům Střediska správy a údržby dálnic. Škoda byla předběžně vyčíslena na milion korun. Příčinou požáru je technická závada na kole návěsu.

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Praha.

PRAHA: Požár nákladního automobilu

PRAHA: Požár nákladního automobilu.


 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum