AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistPRAHA: Pronásledování vozidla

30. srpna 2021

PRAHA: Pronásledování vozidla

Policisté pronásledovali vozidlo, jehož řidič nechtěl zastavit.

Vše začalo oznámením na linku 158, podle kterého se v Bajkonurské ulici na Jižním městě pohybuje okolo vozidla Fiat skupina mladých lidí, kteří by mohli být pod vlivem alkoholu nebo drog a je možnost, že někdo z nich bude následně řídit vozidlo.

Na místo vyrazili policisté z oddělení hlídkové služby Prahy IV, kteří když přijížděli na místo, zahlédli zmiňované vozidlo, jak z místa odjíždí. Proto se ho rozhodli zastavit a zkontrolovat. Řidič ale na výzvy k zastavení nereagoval a začal ujíždět. Než se na místo stačily stáhnout další hlídky, aby provedly zátaras nebo použily zastavovací pás, tak řidič nezvládl řízení a v ulici Květnového vítězství havaroval. Z vozidla ihned vyběhl jak řidič, tak i spolujezdec a začali utíkat. Policisté je začali pronásledovat a použili i varovné výstřely, které ale neměly kýžený efekt a řidiči se podařilo utéci. Spolujezdce policisté zadržet díky náhodnému kolemjdoucímu, který mu svým tělem zatarasil cestu a donutil ho zastavit.

Policisté po nějaké době dopátrali i řidiče, u kterého provedli jak test na drogy tak i na alkohol. Obě zkoušky byly negativní a dvacetiletý mladík jim uvedl, že ujížděl, protože nevlastní řidičské oprávnění. Nyní je tedy podezřelý z přestupku, za což mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na dva roky.

Použitím varovných výstřelů nebyl nikdo zraněn.

Zdroj: Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum