AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistPRAHA: Pyrotechnika

25. května 2021

PRAHA: Munice, rozbušky a zásahová výbuška

Nebezpečné předměty odevzdala na policejní služebně.

Při vyklízení bytu žena nalezla několik set kusů nábojů různých druhů, tři rozbušky a cvičnou zásahovou výbušku. Následně všechny předměty naložila do auta a převezla na policejní služebnu v Praze. Na oddělení byl ihned přivolán pyrotechnik, který si nalezené předměty převzal k odborné likvidaci.

V případě nálezu munice, výbušniny nebo jiného nebezpečného předmětu prosíme nálezce, aby s předměty nemanipuloval a už vůbec je nenosil na policii. V případě nálezu neprodleně kontaktujte linku 158. Děkujeme.

Prevence: Co tedy ještě poradit možným nálezcům?

s nalezeným předmětem, nebo podezřelou municí nikdy nemanipulujte
nález označte a oznamte policii
zajistěte nález tak, aby k němu nebyl možný přístup dalších osob
vyčkejte příjezdu policie a dalších odborníků - psovoda se služebním psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin, pyrotechnika a dalších policistů (pyrotechnici ke každému nálezu přistupují tak, jako by šlo o nebezpečný nález a musí zachovávat pravidla bezpečnosti, aby nedošlo k explozi)
respektujte vyznačený bezpečný prostor pro práci policistů a pyrotechnika (na místech, kde nehrozí nebezpečí osobám ani poškození majetku, jsou nálezy likvidovány na místě. V ostatních případech je nález odvezen na bezpečné místo, kde je odborně zneškodněn.

Zdroj: Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum