AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistPRAHA: Střelba na ulici

4. září 2021

PRAHA: Střelba na ulici

Mladý recidivista několikrát vystřelil do vzduchu na ulici plné lidí. Byl pod vlivem alkoholu a drog.

V úterý, kolem třetí hodiny ranní zažila zřejmě nejznámější pražská policejní ulice Bartolomějská v Praze 1 nečekané pozdvižení. Mladý muž, který touto ulicí procházel, začal z ničeho nic v davu plném lidí, střílet do vzduchu z plynové pistole. Výstřely zaslechl i policista, který zrovna seděl v zaparkovaném vozidle před služebnou a čekal na svého kolegu. V momentě, kdy se v ulici objevil muž s pistolí v ruce, na nic nečekal a pod hrozbou namířené střelné zbraně výtržníka zpacifikoval a omezil na osobní svobodě. Poté jej odvedl k dořešení celého incidentu na služebnu, která byla asi pět metrů daleko.

Ilustrační foto Mapy Google

Policisté lustrací zjistili, že se jedná o recidivistu, který již byl za obdobný trestný čin pravomocně odsouzen k veřejně prospěšným pracím, avšak ani to ho zřejmě od jeho jednání neodradilo. U čtyřiadvacetiletého muže byla provedena dechová zkouška a výsledkem bezmála jedné promile alkoholu v dechu. I test na přítomnost drog v těle byl pozitivní a to na látky amfetamin a metanfetamin.

Mladý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až tři roky za mřížemi.

Zdroj: Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum