AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistBENEŠOV: Požár domu

23. listopadu 2021

BENEŠOV: Požár domu

Při požáru rekonstruovaného domu byl vyhlášen druhý stupeň poplachu.

V pátek 19. listopadu několik minut po půl jedné v noci přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o požáru dvoupatrové rekonstruované budovy na okraji Benešova.

Operační důstojník na místo vyslal profesionální jednotku z Benešova spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Benešov, Bystřice a Čerčany. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu velitel zásahu upřesnil, že požár zasáhl celou budovu. Zároveň nechal zvýšit poplachový stupeň na druhý a povolal na místo další jednotky. Poplach se proto rozezněl na stanici ve Vlašimi a také u dobrovolných jednotek obcí Mrač, Petroupim, Struhařov, Soběhrdy a Václavice.

K likvidaci plamenného hoření nasadili hasiči čtyři vodní proudy. Pro zajištění plynulé dodávky hasební vody, bylo zřízeno na místním potoce čerpací stanoviště. K události byla povolána také zdravotnická záchranná služba, která na místě prohlédla dvě osoby. V půl čtvrté se podařilo dostat požár pod kontrolu, dále se nešířil a velitel zásahu mohl nahlásit jeho lokalizaci. Následně hasiči přistoupili k dohašování požářiště dvěma vodními proudy, z toho jedním z výškové techniky. Poté bylo nutné vyhledat a dohasit všechna skrytá ohniska.

Pro zachování akceschopnosti pro případ dalšího výjezdu byla benešovská profesionální stanice zálohována jednotkou Neveklov a vlašimská jednotkou Zdislavice. Obě dobrovolné jednotky držely pohotovost na svých vlastních zbrojnicích.

Škoda byla vyčíslena na jeden milion korun. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši dalších dvou milionů. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje.

BENEŠOV: Požár domu

BENEŠOV: Požár domu.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum