AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistBENEŠOVSKO: Pěstírna marihuany

23. října 2021

BENEŠOVSKO: Pěstírna marihuany

Benešovští kriminalisté odhalili pěstírnu marihuany.

Oba muži nyní mohou skončit až na 10 let za mřížemi.

Kriminalisté Oddělení obecné kriminality v Benešově zahájili trestní stíhání 30letého a 32letého muže jako obviněných ze zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve spolupachatelství.

Oba tito muži měli nejméně od listopadu roku 2020 do doby jejich zadržení policisty v květnu 2021 zbudovat indoor pěstírnu konopí v obci Domašín na Benešovsku, kde se měli společně podílet na pěstování a péči o rostliny konopí ve značném rozsahu. K tomuto bylo využíváno moderní a poměrně nákladné sofistikované technologie.

https://www.youtube.com/watch?v=nvLd22Aqh9A

Při domovní prohlídce byla v 1. podlaží nalezena papírová krabice, ve které bylo přes 300 gramů sušiny rostliny konopí, dále při prohlídce sklepních prostor policisté objevili indoor pěstírnu, kde se v té době nacházelo 79 rostlin konopí a 500 gramů již usušené rostliny.

Pěstírna byla velice důmyslně ukrytá, byla zbudovaná ve sklepních prostorách pod falešnou podlahou. Ta byla v okrajích zaizolovaná tak, aby nebyl cítit specifický zápach marihuany. Do samotné pěstírny se dalo dostat pouze zamaskovaným otvorem - poklopem, a to po žebříku, který byl zbudován v roku místnosti, kde byla falešná podlaha.

O tom, že byla pěstírna dobře skrytá hovoří i fakt, že ve stejné budově se nachází i prodejna potravin a autoservisu a nikdo z okolí si ničeho podezřelého nevšiml.

Nyní oběma mužům v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Středočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum