AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistBENEŠOV: Velikonoční svátky

29. dubna 2022

BENEŠOV: Velikonoční svátky na silnicích

Ve čtvrtek 14. dubna a v pondělí 18. dubna proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce s názvem “Velikonoce“.

V souvislosti s velikonočními svátky vyráží tradičně na cesty spousta řidičů a mohou mezi nimi být i ti, kteří jsou pod vlivem alkoholu. Z toho důvodu je dopravně bezpečnostní akce tradičně zaměřena na odhalování osob pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek, ale samozřejmě je současně kontrolováno dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. O provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů v dopravě.

Do akce bylo v rámci Územního odboru Benešov v oba dva dny nasazeno 18 policistů z dopravní a pořádkové policie, kteří zkontrolovali celkem 196 vozidel a zjistili 53 dopravních přestupků.

V průběhu velikonoční dopravně bezpečnostní akce bylo ku příkladu zjištěno 17 případů překročení nejvyšší dovolené rychlosti, 6 řidičů překročilo dovolenou hmotnost vozidla, 8 řidičů mělo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu a 1 řidič byl pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Co se týče dopravních nehod od 14. dubna do 18. dubna, policisté v tomto období zaevidovali celkem 20 dopravních nehod, kdy jedna z nich si vyžádala 1 lidský život, dva lidé byli těžce zraněni a čtyři lidé byli lehce zraněni. Ve dvou případech byl u řidiče prokázán alkohol. Příčinou pěti dopravních nehod byla rychlost. V devíti případech se jednalo o srážku se zvěří.

Během celého prodlouženého víkendu policisté v rámci Územního odboru Benešov zastavili 4 řidiče motorových vozidel pod vlivem alkoholu a 1 řidiče pod vlivem návykových látek.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Středočeského kraje.

BENEŠOV: Velikonoční svátky

BENEŠOV: Velikonoční svátky.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum