AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistBENEŠOVSKO: Zloděj dopaden pár minut po krádeži

7. října 2021

BENEŠOVSKO: Zloděj dopaden pár minut po krádeži

Zloděj byl policisty dopaden pár minut po krádeži. Nyní může skončit až na 3 roky za mřížemi.

Poslední zářijový den byl úspěšný pro benešovské policisty, těm se podařilo dopadnout podezřelého muže velmi krátce po krádeži v rodinném domě v Čerčanech.

Ve čtvrtek 30. září 2021 došlo kolem půl čtvrté odpoledne k vloupání do rodinného domu v Čerčanech, kde 50letý podezřelý muž překonal oplocení u rodinného domu a do domu poté násilně vniknul. Po domě se volně pohyboval, prohledal zásuvky, skříňky a následně i odcizil hodinky, několik pamětních mincí, peněženku a mobilní telefon.

V jeho počínání byl ale následně vyrušen majiteli domu, před kterými se dal na útěk. Ti pak ihned zavolali na linku 158 a celou událost nahlásili.

Ilustrační foto

Hlídky policistů z Týnce nad Sázavou a Sázavy okamžitě vyrazily na místo události. Tam od majitelů domu zjistili popis osoby, která se k nim vloupala.

Po krátké chvíli policisté na vlakovém nádraží zpozorovali muže, který odpovídal popisu a kterého zároveň už velmi dobře znají. Při konfrontaci s danou událostí se jim muž na místě ke všemu doznal. U sebe měl i odcizené věci, které si z domu odnesl. U 50letého muže pak policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, která vyšla pozitivní a ukázala přes 1,5 promile. Policisté muže na místě zadrželi a odvezli na policejní služebnu.

Hned další den, tedy 1. října 2021 zahájili benešovští kriminalisté trestní stíhání 50letého muže jako obviněného ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 3 roky.

Muž je policistům již velmi dobře znám, jedná se o recidivistu, který byl již v minulosti osmnáctkrát pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum