Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistKOLÍNSKO: Požár stodoly

12. ledna 2023

KOLÍNSKO: Požár stodoly

Požár stodoly na Kolínsku způsobil škodu za jeden a půl milionu. V noci na středu 11. ledna čtyři minuty po půl druhé přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaci o požáru stodoly v obci Božec, která leží v severní části katastru Krakovan v okrese Kolín.

Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotky ze stanic Kolín, Kutná Hora a Ovčáry a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Krakovany a Týnec nad Labem. Z kutnohorské stanice zároveň vyjel i územně příslušný vyšetřovatel požárů.

Po příjezdu první jednotky a rychlém průzkumu byl ihned vyhlášen druhý poplachový stupeň, neboť požárem byla zcela zasažena velká stodola o přibližném půdorysu 10x18 metrů. Uvnitř se podle majitele nacházely nejen tlakové nádoby s propanbutanem, ale i další hořlavé látky, jako například barvy, ředidla, motorový olej a podobně. Požár se navíc začal rozšiřovat na střechu kolmo navazujícího dlouhého rodinného domu.

Na pomoc vyjely dobrovolné jednotky Ovčáry, Radovesnice II, Starý Kolín a Žiželice, v rámci mezikrajské spolupráce také jednotky SDH z Královéhradeckého kraje – Chlumec nad Cidlinou, Lovčice, Klamoš a Nové Město nad Cidlinou. Celkem se tak na místo sjelo šestnáct cisteren, dva automobilové žebříky a dalších šest hasičských vozidel.

Výšková technika však nebyla třeba, protože zasažené objekty byly přízemní, takže oba žebříky byly vráceny na základny. Pro zajištění dostatku hasební vody bylo na zdroji v Týnci nad Labem zřízeno čerpací stanoviště, odkud byla voda dovážena kyvadlově cisternami.

Počáteční dva C proudy byly postupně rozšířeny o dalších pět, kterými se hasičům podařilo ve tři čtvrtě na tři dostat požár pod kontrolu, takže byla ohlášena lokalizace. Na místě se nacházely tři osoby, které však dům opustily ještě před příjezdem hasičů a byly bez zranění u sousedů. Proto mohl velitel zásahu odeslat zpět i posádku zdravotnické záchranné služby. Postupně začal i s redukcí zasahujících jednotek.

Ve čtyři hodiny byl poplachový stupeň snížen na první úroveň a pokračovalo dohašování menších ohnisek a rozebírání konstrukce stodoly. To už jen za účasti profesionálních hasičů z Kolína a Ovčár a dobrovolných z Krakovan a Žiželic. Místní jednotky zajistily také dohlídku do ranních hodin, kdy se na požářiště vrátil vyšetřovatel z Kutné Hory. Krátce před devátou hodinou byla po závěrečné kontrole termokamerou dohlídka ukončena a operačnímu středisku byla ohlášena likvidace.

Podle vyšetřovatele vznikl požár s největší pravděpodobností po technické závadě elektroinstalace. Přímé škody vyčíslil na jeden a půl milionu korun, včasným zásahem a nasazením potřebného počtu sil se hasičům podařilo uchránit majetek za tři miliony.

Kompletní fotogalerie zde:

https://www.hzscr.cz/clanek/pozar-stodoly-na-kolinsku-zpusobil-skodu-za-jeden-a-pul-milionu.aspx

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje.

Další zprávy čtěte zde >>>

KOLÍNSKO: Požár stodoly

KOLÍNSKO: Požár stodoly.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum