AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistPŘÍBRAMSKO: Den obětí dopravních nehod

18. listopadu 2021

PŘÍBRAMSKO: Den obětí dopravních nehod

Během letošního roku zemřelo na příbramských silnicích šest osob.

V měsíci říjnu vyhasl život řidiče v katastru obce Korkyně, kde po projetí zatáčky narazil do vzrostlého stromu. K další nehodě se smrtelnými následky došlo o dva dny později v Sedlčanech, kdy řidič osobního vozidla srazil seniora na přechodu pro chodce. V tomto měsíci zemřel dne 12. listopadu brzy ráno 23letý motorista, který havaroval na silnici I/18 v katastru obce Vranovice.

Ilustrační foto Mapy Google

Na památku obětí dopravních nehod, utrpění těch, kteří přežili, ale i jako připomínka všem ostatním, že lidský život je potřeba mít v úctě, byla vyhlášena třetí neděle v listopadu jako Světový den obětí silničních dopravní nehod. Podle Světové zdravotnické organizace se dopravní nehody každoročně stávají příčinou smrti více než jednoho milionu lidí. Řada z nich umírá za velkého utrpění, pro mnoho z těch, kteří přežili, se život stává každodenní starostí, nemluvě o trápení jejich příbuzných a přátel. Přitom většina dopravních nehod není nevyhnutelná a většině z nich by se dalo předejít. Pravidla musí respektovat všichni a jejich dodržování je věcí celé společnosti. Vrátit život nelze!

Zdroj: Krajské ředitelství policie Středočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum