AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistVLAŠIM: Projektový den s policií

9. října 2021

VLAŠIM: Projektový den s policií

V minulém týdnu se na Základní škole Vorlina ve Vlašimi realizoval projektový den a žáci si ke spolupráci přizvali policii.

Během pátečního dopoledne si měli žáci připravit projekt, který by byl obsahově nápomocný k ochraně života a zdraví za mimořádných situací. S tímto tématem se obrátili, s ohledem na dlouhodobou spolupráci s policií, na preventistu Územního odboru Benešov.

Společně se shodli, že využijí policejní preventivní projekt OTEVŘI OČI. Tento projekt se zaměřuje na problematiku virtuálního nebezpečí, a to velmi poutavou formou. Na šesti postavách jsou napsány situace, do kterých se děti a lidé skutečně dostaly. K těmto postavám patří ještě tři bannery, které popisují specifické závadové chování na sociálních sítích nebo na internetu všeobecně.

Při práci ve skupinách si žáci rozdělili postavy a nad daným problémem hledali způsob, jak takové situaci předejít. S ohledem na tak krátký čas se daného tématu zhostili velmi svědomitě a přistupovali k problému s neskutečným zápalem.

Následného vyhodnocení se zúčastnila i zástupkyně města Vlašim koordinátorka a metodička prevence kriminality a bezpečnosti Mgr. Petra Rajmanová, která dlouhodobě spolupracuje se školami a policií na poli prevence. Společně s policistou zhodnotili, že práce žáků byly velmi povedené a vůbec by se nebáli právě tyto práce použít jako preventivní materiál pro každého.

Projekt OTEVŘI OČI na Základní škole Vorlina zůstane do listopadu, a poté poputuje do jiné školy, kde s ním žáci budou moci pracovat a seznámit se s danou problematikou.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Středočeského kraje.

VLAŠIM: Projektový den s policií

VLAŠIM: Projektový den s policií.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum