AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistKUTNOHORSKO: Drogy za volantem

23. listopadu 2021

KUTNOHORSKO: Drogy za volantem

Pozitivní test na drogy u řidiče a marihuana u spolujezdkyně, to odhalili policisté z Kutné Hory. Policisté vozidlo zastavili ve Zruči nad Sázavou.

V sobotu 13. listopadu zastavili policisté z Oddělení hlídkové služby Kutná Hora osobní vozidlo Škoda Octavia ve Zruči nad Sázavou. To řídil sedmatřicetiletý řidič, kterého policisté vyzvali k předložení dokladů a následně i k podrobení se testu na drogy. Tomu muž vyhověl, testu se podrobil a ten pak ukázal pozitivní výsledek. Řídil tedy vozidlo ve stavu vylučujícím způsobilost.

Ilustrační foto Mapy Google

Spolu s mužem cestovaly ve vozidle další dvě osoby, muž a žena. Policisté se rozhodli využít svého oprávnění a proto, že u řidiče byl proveden pozitivní test na drogy, provést prohlídku vozidla.

Na zadním sedadle nalezli igelitovou tašku, ve které se nacházelo téměr 100 gramů sušiny- pravděpodobně marihuany, k čemuž se pětatřicetiletá žena doznala, že patří jí a uvedla, že jí má pro vlastní potřebu.

Řidiče i spolujezdkyni tak pravděpodobně trest nemine. Řidiči hrozí peněžitá pokuta, zákaz řízení všech motorových vozidel nebo i trest odnětí svobody.

Zabavenou sušinu policisté zaslali k vypracování odborného vyjádření, které potvrdí či vyloučí, že se skutečně jedná o marihuanu a podle výsledků odborného vyjádření pak bude rozhodnuto o tom, zda i ženu čeká trest.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Středočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum