AKTUÁLNĚ:

Stínící technik Vojťas:

Policie TV

TOPlistSUDOMĚŘICE U BECHYNĚ: Opilý řidič

5. srpna 2020

Ohrožení pod vlivem návykové látky- Opilého řidiče realizují bechyňští policisté.

Včera v půl třetí ráno nedaleko Sudoměřic u Bechyně zastavili bechyňští policisté 55 letého řidiče, jedoucího s osobním vozidlem tovární značky Volvo. Při jednání s ním byl z jeho dechu cítit závan alkoholu, proto ho vyzvali k provedení testu na zjištění množství této tekuté látky. Výsledek měření přístrojem Dräger vykázal bezmála 2,2 promile. Po pár minutách opakovaný test se nikterak nelišili od prvního měření.

Opilý řidič - Sudoměřice u Bechyně, ilustrační foto Wikipedie

Na základě toto zjištění mu strážci pořádku zakázali další jízdu, zadrželi řidičský průkaz a po souhlasu převezli do zdravotnického zařízení k odběru biologického materiálu.

Dalším šetřením zjistili, kde muž požíval tekutou návykovou látku, neboť zde zapomněl svou peněženku s finanční hotovostí.

Ve věci jsou zahájeny úkony zkráceného přípravného řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy lze očekávat, že během dvou týdnů o další potrestání rozhodne soudce okresního soudu.

O řízení motorových vozidel pod vlivem alkoholu, vás informujeme takřka denně, ale samotní řidiči, kteří se uvedou do opilého stavu a poté usednou za volant či řídítka svých strojů, zřejmě opomíjejí skutečnost, že svým konáním mohou ohrožovat životy a zdraví druhých účastníků silničního provozu!

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Wikipedie.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum