AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistTÁBOR: Služební pes v G-centru

19. června 2022

TÁBOR: Služební pes v G-centru

Ukázky výcviku policejního psa jsou na akcích pořádaných pro veřejnost velmi oblíbené, zvláště pak u malých dětí. Tentokrát však služební pes zavítal potěšit svými kousky seniory v táborském G-centru v ulici Kpt. Jaroše.

Ve čtvrtek 16. června 2022, při příjezdu strážníků do domova již bylo vše připraveno a jeho obyvatelé trpělivě vyčkávali na zahradě příchodu německého ovčáka Kasse. Ten je nejprve na pokyn psovoda pozdravil hlasitým štěkotem.

Poté zůstal v klidu ležet u stromu, zatímco se psovod volně pohyboval mezi seniory, představil jim svého parťáka a uvedl příklady jeho využití ve službě městské policie. Následovaly cviky ovladatelnosti, a to nejen na zvukové povely, ale i na pouhé posunky. Při ukázce aportování předmětů z různých materiálů Kass svému pánovi dokázal přinést klíče, PET láhev nebo třeba i polobotku. Tyto předměty psovodovi zároveň i podával, když mu náhle upadly na zem.

Obdiv diváků si vysloužil při plížení nebo při slalomu mezi psovodovýma nohama. První část vystoupení završil výskokem na jeho ramena, který musela dvojice dokonce zopakovat. Za správně provedené cviky si vždy zasloužil odměnu v podobě hry se svým oblíbeným pešíkem. Závěr patřil doméně každého hlídkového psa, kterou je obrana. Kass svými ostrými zuby při několika zákrocích efektivně zpacifikoval pachatele, který chtěl psovoda napadnout a posléze jej střežil při jeho prohlídce. Poslední slovo při akci měla krátká bouřková přeháňka, která však přišla až na samotném konci ukázky. Některé pečovatelky si před ní ještě stačily vyzkoušet těžký a objemný oblek figuranta.

Kompletní fotogalerie zde:

https://www.taborcz.eu/vismo/dokumenty2.asp?id_org=16470&id=84104

Zdroj: Město Tábor.

TÁBOR: Služební pes v G-centru

TÁBOR: Služební pes v G-centru.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum