AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistTÁBORSKO: Požáry - Chotoviny a Vyhnanice

15. listopadu 2021

TÁBORSKO: Požáry - Chotoviny a Vyhnanice

Téměř čtyřmiliónová škoda u požárů v Chotovinách a Vyhnanicích.

Dva závažné požáry řešili v pátek 12. listopadu hasiči na Táborsku. Jednalo se o požáru v kompresorovně firmy v Chotovinách a přístavku u rodinného domu ve Vyhnanicích.

Krátce před 11. hodinou dopolední v pátek 12. listopadu byla profesionální jednotka ze stanice Tábor vyslána do Průmyslové ulice v Chotovinách, kde byl ohlášen požár v místní firmě. Zároveň byl vyhlášen poplach jednotce SDH obce Chotoviny. Průzkum na místě ukázal, že z ventilačních otvorů kompresorovny úpravny vod, která se součástí výrobní haly, vychází hustý černý kouř. Podle slov přítomné ředitelky firmy byli všichni zaměstnanci evakuováni ještě před příjezdem hasičů s tím, že zaměstnanci se pokoušeli požár v kompresorovně uhasit přenosným hasicím přístrojem. Z důvodu stále sílícího zakouření však museli hašení ukončit a kompresorovnu opustit. Byl také vypnut přívod elektrické energie. Hasiči provedli důkladný průzkum nejen kompresorovny, ale také prostoru nad ní pod střešním pláštěm haly. V kompresorovně již žádné plamenné hoření nebylo. Byly zde zbytky ohořelé izolace nádrží na ohřev vody, v prostor nad kompresorovnou požárem nebyl zasažen. Po nahlášené likvidaci požáru v 12:18 hodin hasiči provedli důkladný závěrečný prostor termokamerou. Naměřili zvýšenou teplotu okolo ventilátorů. Velitel zásahu proto rozhodnul o jejich vyjmutí ze stěn. Hasiči ze vyřízli rozbrusným zařízením, museli využít zvnějšku automobilovou plošinu a zevnitř nastavovací žebříky. Na závěr byla zakouřená výrobní hala odvětrána pomocí přetlakového ventilátoru. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 3 000 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření. Hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě 10 000 000,-.

Ilustrační foto Mapy Google

Osádky šesti cisteren profesionálních hasičů ze stanice Soběslav a dobrovolných hasičů obcí Bechyně a Planá nad Lužnicí, automobilová plošina profesionálních hasičů ze stanice Tábor a dopravní automobil jednotky SDH obce Hlavatce byly v pátek 12. listopadu šest minut po 19. hodině vyslány do obce Hlavatce, části obce Vyhnanice, kde byl ohlášen požár rodinného domu. Průzkum na místě události ukázal, že nehoří celý rodinný dům, ale přístavek kotelny domu. Hasičům se podařilo požár dostat rychle pod kontrolu, celý zásah pak trval přibližně hodinu. Vzniklá škoda na přístavu, vybavení kotelny a částečně také střechy domu činí 750 000,-. Hodnota uchráněného majetku je 3 000 000,-. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel HZS. Požářiště bylo po celou noc monitorováno jednotkou SDH obce Hlavatce.

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum