AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistTÁBOR: Zatajení nálezu

17. března 2022

AKTUALIZACE - TÁBOR: Policisté objasnili případ

Podezřelý muž si ponechal peněženku s penězi a platební kartou a osobními doklady.

Táborští policisté šetřili případ majetkové trestné činnosti, spáchané v Táboře v polovině ledna letošního roku. Jednalo se konkrétně o ponechání si nalezené peněženky, ve které byla finanční hotovost, doklady a platební karta. Majitel peněženku ztratil v Táboře, v Soběslavské ulici před autosalonem CB Auto.

Policisté díky precizní práci zjistili, že výše popsaný čin by měl mít na svědomí pětačtyřicetiletý muž z Teplic. V uplynulých dnech mu policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Věc je řešena formou zkráceného přípravného řízení.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.


20. ledna 2022

TÁBOR: Zatajení nálezu

Nalezenou věc si nelze ponechat.

Táborští policisté pátrají po osobě, která si neoprávněně přisvojila pánskou koženou peněženku, ve které byly peníze, platební karta a osobní doklady. Oznamovatel peněženku pravděpodobně ztratil dne 18. ledna 2022 na parkovišti v Soběslavské ulici, před salonem CB Auto. Majitel svou škodu odhadl na více než 10 000 korun.

Ilustrační foto Mapy Google

Policisté upozorňují, že najít, neznamená si ponechat. Povinností každého je nález odevzdat. A to buď přímo majiteli, nebo na příslušném městském úřadě. Pokud tak neučiní, stane se z nálezce pachatel trestného činu, konkrétně přečinu zatajení věci.

Trestní zákoník jasně říká, že ten, kdo si přisvojí cizí věc nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez svolení osoby oprávněné, bude v případě prokázání viny potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum