AKTUÁLNĚ:

Stínící technik Vojťas:

Policie TV

TOPlistJihlava - nehoda pěti vozidel

26. června 2018 - zdroj Krajské ředitelství policie kraje Vysočina 

Nehoda pěti vozidel blokovala dálniční přivaděč

Provoz v místě dopravní nehody museli řídit kyvadlově policisté

V pondělí 25. června krátce po dvaadvacáté hodině večer přijali policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na lince 158 oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Jihlavě na dálničním přivaděči. Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že dopravní nehoda se stala na silnici I/38 před opravovaným úsekem dálničního přivaděče. Na nehodě mělo účast celkem pět vozidel – čtyři osobní a jedno nákladní vozidlo. Třiatřicetiletý řidič osobního vozidla Škoda jel po silnici ve směru od dálnice D1 směrem na Jihlavu a před opravovaným úsekem nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za osobním vozidlem Toyota Yaris, jehož řidič s vozidlem stál v koloně vozidel stojících na signál červené barvy přenosného semaforu. Došlo ke střetu těchto vozidel a poté k řetězové nehodě, kdy se vozidlo Toyota po nárazu posunulo vpřed a narazilo do stojící vozidla Hyundai.

D1 - nehoda pěti vozidel

Toto vozidlo se nárazem posunulo vpřed a narazilo do stojícího vozidla Alfa Romeo a toto vozidlo narazilo do zadní části stojícího nákladního automobilu Mercedes Benz. Při dopravní nehodě došlo ke zranění dvou řidičů, kteří byli z místa dopravní nehody převezeni vozidly zdravotnické záchranné služby do nemocnice na vyšetření. Po vyšetření byli propuštěni do domácího léčení. Dechová zkouška na alkohol byla provedena u řidičů všech pěti vozidel a její výsledek byl ve všech případech negativní. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech dosáhla částky 225 000 korun. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření ze strany policistů z dopravního inspektorátu Jihlava.

Policisté v této souvislosti apelují na všechny řidiče, aby při jízdě zejména po silnicích v opravovaných úsecích dbali zvýšené opatrnosti a vnímali přechodné dopravní značení. Dopravní značení vždy upozorňuje na místa, kde je provoz řízen semafory a může se zde tvořit kolona stojících vozidel. V takových místech je nutné dbát zvýšení opatrnosti a dodržovat bezpečnostní vzdálenost mezi vozidly, aby nedocházelo ke zbytečným dopravním nehodám.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum