AKTUÁLNĚ:

Stínící technik Vojťas:

Policie TV

TOPlistJihlavsko - poškodil vozidlo a ujel

14. srpna 2018 - zdroj tisková zpráva Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Poškodil zaparkované vozidlo a ujel

Dechová zkouška u řidiče byla pozitivní - 2,90 promile alkoholu

V pondělí 13. srpna dopoledne kolem půl desáté přijali policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě, která se stala na místní komunikaci vedoucí od hlavní silnice II/353 k poště v obci Jamné na Jihlavsku. Oznamovatelka policistům sdělila, že jí řidič nezjištěného vozidla poškodil zaparkované osobní vozidlo Mercedes Benz a z místa události odjel, aniž by poškození oznámil. Policistům se řidiče i s vozidlem podařilo vypátrat v obci Rybné.

Ilustrační foto Mapy Google

Dalším šetřením policisté zjistili, že řidič nákladního motorového vozidla Renault Kerax začal na komunikaci s vozidlem couvat, a to ve směru od hlavní komunikace k poště a při tomto úkonu neponechal dostatečný boční odstup od zde zaparkovaného osobního motorového vozidla Mercedes Benz. Pravou přední částí vozidla Renault narazil do pravé zadní části zaparkovaného vozidla. Po střetu z místa události odjel, aniž by celou událost nahlásil. Hmotná škoda na zaparkovaném vozidle byla odhadnuta na 20 000 korun.

Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla a poté také k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní – 2,70 promile alkoholu v dechu, Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky – 2,90 a 2,70 promile alkoholu v dechu. Policisté třiapadesátiletému řidič zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum