AKTUÁLNĚ:

Stínící technik Vojťas:

Policie TV

TOPlistSoutěž dopravních policistů

25. července 2018 - zdroj tisková zpráva Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Dva nejlepší postoupili do republikového finále

Výsledky soutěže dopravních policistů:

  • 1. místo – pprap. Marek Dočkal, oddělení silničního dohledu 
  • 2. místo – pprap. Jiří Trnka, oddělení silničního dohledu
  • 3. prap. Stanislav Vaněk, Dálniční oddělení Velký Beranov

První dva policisté budou Krajské ředitelství policie kraje Vysočina reprezentovat na celostátním kole soutěže, které se bude konat v Českých Budějovicích.

Soutěž dopravních policistů, foto Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Dopravní policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ve středu 25. července změřili své praktické dovednosti a teoretické znalosti v rámci krajského kola soutěže dopravních policistů. Soutěže se zúčastnilo celkem čtrnáct dopravních policistů, z toho dvě policistky. Jedná se o policisty z pěti dopravních inspektorátů územních odborů, z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a z dálničního oddělení ve Velkém Beranově.

„Hlavním účelem krajské soutěže je prověřit teoretické znalosti a praktické dovednosti dopravních policistů na krajské úrovni. Proto má krajská soutěž dvě části - teoretickou a praktickou část. Soutěž je postupová a dva nejlepší policisté postoupí do celorepublikového kola soutěže,“ uvedl plk. Mgr. Jan Kostečka, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Teoretická část soutěže se stejně jako v předešlých ročnících konala v prostorách učeben na Polygonu Autoškoly Musil v Jihlavě. Zahrnula test z pravidel silničního provozu a test z odborných znalostí právních předpisů, které se týkají výkonu služby dopravních policistů. Na vypracování testu z pravidel silničního provozu je účastníkům stanoven časový limit.  Praktická část soutěže, a to jízda zručnosti a jízda po speciální smykové desce, se konala také v areálu Polygonu Autoškoly Musil v Jihlavě. Při jízdě zručnosti se soutěžící musel poprat se slalomem mezi kužely, couváním mezi stojící vozidla, s otočením vozidla na malém prostoru i s jeho bezpečným zastavením na předem určeném bodě.

Poté se soutěžící a tým rozhodčích přesunuli na křižovatku u autobusového nádraží na ulice Jiráskova - Fritzova, kde pokračovala praktická část soutěže. Ta zahrnula řízení silničního provozu na této křižovatce stanovenými pokyny po dobu pěti minut pro každého účastníka. V době, kdy křižovatku řídili policisté, byla vypnuta na křižovatce světelná signalizace. Řidiči i chodci se tak budou museli řídit pokyny policistů.

Soutěž dopravních policistů

Soutěž dopravních policistů, foto Krajské ředitelství policie kraje Vysočina.


 
 
 
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum