AKTUÁLNĚ:

Stínící technik Vojťas:

Policie TV

TOPlistPrověřování vraždy bylo ukončeno

22. června 2018 - zdroj Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ukončili prověřování případu vraždy ženy v Jihlavě, ke které došlo v pátek 15. prosince kolem čtrnácté hodiny v Jihlavě na ulici Slavíčkova.

Slavíčkova ulice v Jihlavě - Mapy Google

Již z prvotního pověřování vyplynulo, že ze spáchání tohoto závažného násilného trestného činu by mohl být podezřelý bývalý partner mrtvé ženy, se kterým měla tato žena v dřívější době neshody, kterými se v minulosti zabývala i Policie České republiky. Na základě závěrů důkladného prověřování se nám podařilo prokázat, že pachatelem tohoto násilného trestného činu byl skutečně bývalý ženin partner, který ale mezitím spáchal sebevraždu. Vyšetřovatel případu proto 18. června 2018 prověřování v dané věci ukončil a vydal usnesení o odložení věci. Z průběhu rozsáhlého prověřování nevyplynuly žádné skutečnosti, které by svědčily o tom, že by v osudný den v době spáchání vraždy s mužem cestovala v osobním vozidle ještě nějaká další osoba. Další podrobnosti, které se týkají prověřovaného případu, zveřejňovat nebudeme.

Policejní výzva z 16. prosince 2017

Kriminalisté hledají svědky vraždy

Žena zemřela na následky střelného poranění 

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina prověřují od včerejšího odpoledne případ zvlášť závažného zločinu vraždy, která se stala v pátek 15. prosince kolem čtrnácté hodiny v Jihlavě na ulici Slavíčkova. 

Obětí vraždy se stala  jednasedmdesátiletá žena z Jihlavy.  Žena zemřela na následky střelného poranění. Po pachateli vraždy začali policisté okamžitě po činu intenzívně pátrat. Do pátrání jsme zapojili také vrtulník Letecké služby Policie České republiky. Z prvotního pověřování vyplynulo, že  ze spáchání tohoto závažného násilného trestného činu by mohl být podezřelý bývalý partner mrtvé ženy, se kterým měla tato žena v dřívější době neshody, kterými se v minulosti zabývala i Policie České republiky. V souvislosti s těmito zjištěnými skutečnostmi jsem pátrali po osobním vozidle značky HYUNDAI IX 35 červené barvy s registrační značkou 5J6 4785, ve ktetém se muž pohyboval. Obrátili jsme se na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po výše uvedeném vozidle. Vozidlo se nám v sobotu podařilo nalézt. Kriminalisté vozidlo nyní důkladně ohledají s cílem zajistit všechny upotřebitelné stopy. Dnes probíhaly úkony trestního řízení v obci Štoky, kde podezřelý muž bydlel.

Současně jsme se obrátili se žádostí o pomoc ze strany všech osob, které se v pátek 15. prosince v době spáchání činu  - tedy kolem 14.00 hodin  - pohybovaly v Jihlavě na ulici Slavíčkova a v jejím bezprostřední okolí. Na místě se měly nacházet dvě osoby pravděpodobně vyššího věku, které z místa odešly ještě před příjezdem Policie  České republiky. Kriminalisté by potřebovali svědectví těchto dvou osob, které může být velice důležité pro další prověřování činu.

Obracíme se také na řidiče, kteří v době od 13.58 do 14.05 hodil projížděli se svými vozidly v Jihlavě po ulici Sokolovská, a to  zejména ve směru od dálničního přivaděče do centra Jihlavy a mají ve svém vozidle záznamové zařízení. I jejich svědectví a záznamy z kamer z vozidel jsou pro kriminalisty velice důležité.

Výzva směřuje také k dalším řidičům, zejména vozidel taxislužby, kteří v pátek 15. prosince v odpoledních, večerních nebo nočních hodinách brali na Jihlavsku, Havlíčkobrodsku nebo  Chrudimsku do svého vozidla staršího muže a vezli ho do Chrudimi, jejího okolí nebo do obce Medlešice a jejího okolí.

Všechny výše oslovené osoby naléhavě žádáme,  aby v případě, že mají informace, které jsou popsány výše a jsou pro nás důležité, kontaktovali linku tísňového volání 158.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum