AKTUÁLNĚ:

Stínící technik Vojťas:

Policie TV

TOPlistZraněný cyklista při nehodě

21. června 2018 - zdroj Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Cyklista se při nehodě zranil

Policisté z dopravního inspektorátu Jihlava vyjížděli ve středu 20. června kolem půl sedmé večer vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala na silnici II/112 v katastru obce Batelov. Na silnici mezi obcemi Nová Ves a Horní Cerekev havaroval osmašedesátiletý cyklista, který jel na elektrické jednokolce. Jel ve směru jízdy od Nové Vsi na Horní Cerekev, ale nechoval se dostatečně ukázněně. Při zvukovém oznámení stavu vybití baterie na jednokolce nezastavil a pokračoval v jízdě do doby, kdy se mu jednokolka náhle vypnula a on upadl na komunikaci. Při havárii si způsobil lehké zranění, se kterým byl převezen do Nemocnice Jihlava. Policisté u cyklisty provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl negativní. Při havárii došlo ke hmotné škodě na jednokolce ve výši 7 000 korun. Věc dopravní nehody vyřešili policisté na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Zraněný cyklista při nehodě - Mapy Google

Od začátku letošního roku do 31. května policisté řešili na silnicích Kraje Vysočina celkem 35 dopravních nehod s účastí cyklistů. Při těchto nehodách se 32 cyklistů zranilo – dva utrpěli těžké zranění a 30 se zranilo lehce. V jednom případě při šetření nehody policisté zjistili, že cyklista, který havaroval, byl v podnapilém stavu. Z celkového počtu letošních nehod cyklistů se jich v měsíci květnu stalo dvacet. Policisté při vyšetřování nehod cyklistů zjistili, že v několika případech havarovali cyklisté, kteří nepoužili při jízdě cyklistickou přilbu.

V současném teplém počasí vyjíždí na jízdním kole nebo motokole stále vyšší počet cyklistů. Často ale cyklisté zapomínají na svoji bezpečnost a vyjíždějí na silnice bez řádného vybavení, zejména bez osvětlení jízdního kola. Jsou pak rizikem nejen sami pro sebe, ale především pro ostatní řidiče, kteří cyklistu na silnici spatří na poslední chvíli, kdy už bývá často velice obtížně dokázat na vzniklou situaci adekvátně zareagovat. Cyklisté jsou jednou z nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu. V případě dopravní nehody dochází v naprosté většině případů ke zranění cyklisty. Ten totiž, na rozdíl od řidiče osobního nebo nákladního vozidla, není chráněn karoserií vozidla ani žádným jiným bezpečnostním prvkem. Jediné, čím cyklista může přispět ke své bezpečnosti, je jeho opatrnost, důsledné dodržování pravidel silničního provozu a vhodné oblečení.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum