AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistTŘEŠŤSKO: Střet dvou vozidel

12. května 2022

AKTUALIZACE. TELČSKO - TŘEŠŤSKO: Střet dvou vozidel

Policisté žádají veřejnost o spolupráci

Jihlavští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při prověřování vážné dopravní nehody, ke které došlo na začátku minulého týdne u obce Hodice. Tragický střet dvou vozidel si vyžádal jeden lidský život a čtyři zraněné. Policisté žádají řidiče vozidla černé barvy, který místem, kde k nehodě došlo, projížděl, aby se přihlásil na lince 158.

Vážná nehoda se stala v pondělí 2. května po čtvrté hodině odpoledne. Jednadvacetiletý řidič s vozidlem Peugeot jel ve směru od Telče, při projíždění zatáčky vyjel do levého jízdního pruhu a střetl se s protijedoucím automobilem Opel. Po střetu se vozidlo Peugeot převrátilo na střechu do příkopu. Těžké zranění utrpěla spolujedoucí ve vozidle Peugeot, která byla zdravotnickou záchrannou službou letecky transportována do brněnské nemocnice, následně zraněním podlehla. Vážné zranění utrpěl spolujedoucí, který byl letecky transportován do nemocnice v Českých Budějovicích. Vážně zraněn byl rovněž řidič vozidla Opel a zranění utrpěla i jeho spolujedoucí, oba byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do jihlavské nemocnice.

Policisté provedli na místě nehody ohledání, zadokumentování a šetření. Provedenými dechovými zkouškami u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Rovněž test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl negativní. Trestní řízení vedou kriminalisté služby kriminální policie a vyšetřování.

Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření z trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Kriminalisté vážnou dopravní nehodu prověřují, zjišťují příčinu a veškeré související okolnosti. Z dosavadního prověřování vyplynulo, že se v místě nehody zřejmě pohybovalo osobní vozidlo černé barvy, které jelo ve směru od Jihlavy na Telč. Policisté by v zájmu prověřování potřebovali zjistit totožnost řidiče, případně jeho spolujedoucích.

Žádáme řidiče vozidla, který místem nehody projížděl, aby se přihlásil na tísňové lince 158. Policisté uvítají také informace, které by vedly ke zjištění jeho totožnosti nebo vypátrání tohoto vozidla. Žádáme rovněž, aby se přihlásily osoby, které dopravní nehodu nebo situaci, která jí předcházela, viděly.


3. května 2022

TELČSKO - TŘEŠŤSKO: Střet dvou vozidel

V pondělí 2. května došlo u obce Hodice k vážné dopravní nehodě. Po čtvrté hodině odpoledne jel jednadvacetiletý řidič s vozidlem Peugeot ve směru od Telče a při projíždění zatáčky vyjel do levého jízdního pruhu, kde se střetl s protijedoucího automobilem Opel. Po střetu se vozidlo Peugeot převrátilo na střechu do příkopu. Těžké zranění utrpěla spolujedoucí ve vozidle Peugeot, která byla zdravotnickou záchrannou službou letecky transportována do brněnské nemocnice, a vážné zranění utrpěl také další spolujedoucí, který byl letecky transportován do nemocnice v Českých Budějovicích.

Ilustrační foto Mapy Google

Zranění utrpěl rovněž řidič vozidla Opel a jeho spolujedoucí, kteří byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni do jihlavské nemocnice. Policisté provedli na místě nehody ohledání, zadokumentování a šetření. Provedenými dechovými zkouškami u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Rovněž test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl negativní. Předběžně vyčíslená škoda, která vznikla na vozidlech, přesáhla sto tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Zjišťují příčinu a veškeré související okolnosti vážné nehody, případ prověřují.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum