AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistZNOJEMSKO: Padělky za 24 milionů

28. srpna 2021

ZNOJEMSKO: Padělky za 24 milionů

ČOI zajistila na Hatích za jediný den padělky za téměř 24 mil. Kč.

Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na tržnici Hatě. Zajistila 4 660 kusů padělků v hodnotě originálů téměř za 24 milionů korun. „Zboží porušující práva duševního vlastnictví bylo nalezeno a zajištěno na 31 místech. V rámci kontrolní akce bylo využito pravomoci České obchodní inspekce a byly otevřeny 2 osobní automobily a 3 vstupy nebytových prostor a 4 stánky,“ říká k výsledkům rozsáhlé kontrolní akce ředitel ČOI Inspektorátu pro Jihomoravský a Zlínský kraj Karel Havlíček.

Foto: Česká obchodní inspekce

Kontrolní akce na tržnici Hatě, která proběhla 25. srpna 2021, byla zaměřena na dodržování zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, respektive prodej, nabídku a skladování zboží porušující některá práva duševního vlastnictví (padělky).

Zboží porušující práva duševního vlastnictví bylo nalezeno a zajištěno na 31 místech. V rámci kontrolní akce bylo využito pravomoci České obchodní inspekce a byly otevřeny 2 osobní automobily a 3 vstupy nebytových prostor a 4 stánky. Ve všech otevíraných prostorách bylo nalezeno zboží porušující práva duševního vlastnictví.

Po vypracování všech odborných posudků potvrzujících zajištění padělků světových značek bude s kontrolovanými osobami zahájeno správní řízení, ve kterém bude rozhodnuto o výši pokuty a o propadnutí zboží. Výrobky budou následně zlikvidovány nebo předány k humanitárním účelům.

Případy zboží, které bylo nalezeno mimo prodejní stánky, budou zahájeny v rámci správních řízení s neznámou osobou a správcem tržnice. Akce se zúčastnilo 34 pracovníků České obchodní inspekce a 30 příslušníků Policie ČR a zástupci ochranných známek.

Celkem bylo za jediný den zajištěno 4.660 ks (či párů) výrobků, respektive padělků textilních oděvů, obuvi a galanterie. Celková hodnota zajištěného zboží vyčíslená v cenách originálu je 23 701 999 Kč. Jedná se tak historicky o druhé největší zajištění padělků na tržnici Hatě.

Ve všech 31 případech bude zahájeno správní řízení, ve kterém bude také rozhodnuto o výši pokuty

Zdroj: Česká obchodní inspekce.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum