AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistZNOJMO: Klíče ve voze a další

23. června 2021

ZNOJMO: Klíče si nechal ve vozidle, zavolal strážníky a další události...

V pátek po poledni přijal velitel stálé služby žádost o pomoc invalidnímu muži, který prý bez pomoci nedokáže nastoupit do zaparkovaného vozidla.

Hlídka přijela k OD Kaufland na ulici Jarošova a zjistila, že si třiasedmdesátiletý muž zabouchl klíče ve vozidle. Strážníci pomohli seniorovi klíče z vozidla vytáhnout a ten spokojeně odjel i s nákupem z parkoviště domů.

Zabouchla si klíče doma, strážníci pomohli

V dalším pátečním telefonickém oznámení strážníci pomáhali otevřít dveře nešťastné klientce Domu s pečovatelskou službou na ulici Dukelských bojovníků, jenž si zabouchla klíče od bytu a manžel jí odjel pryč z města. Strážníkům se podařilo otevřít dveře, aniž by došlo k jejich poškození.

Vykonal svoji potřebu přímo před kamerou

Obsluha kamery na náměstí Komenského zaznamenala muže, který u zídky vedle Městského parku vykonal osobní potřebu. Tímto jednáním se dopustil přestupku, znečistil dlažbu i zídku. Strážníci dohlédli, aby si muž po sobě řádně uklidil.

Foto: Městská policie Znojmo

Poté provedli orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,67 ‰ alkoholu v dechu. Muž svého činu nelitoval a po celou dobu jednání se strážníky se vůči nim choval arogantně. Strážníci muži udělili blokovou pokutu v příkazním řízení 1000,- Kč.

Mladík rozbil okno, přiznal se

Odpoledne pak vyjela motohlídka prověřit přijaté oznámení na omladinu, která měla rozbít okno, když si kopala s míčem o budovu na ulici Výrobní v Příměticích patřící střední odborné škole. Oznámení se zakládalo na pravdě. Strážníci viděli rozbitou skleněnou výplň okna budovy. Ze skupiny mladistvých se přiznal čtrnáctiletý chlapec. Strážníci vyrozuměli zákonné zástupce chlapce s tím, že incident budou řešit s vedením školy, která byla o celé věci rovněž vyrozuměna.

Podnapilou poraněnou ženu odvezla záchranka

Na přijatou žádost od dispečinku zdravotnické záchranné služby o prověření nutnosti jejich výjezdu k poraněné ženě vyjížděli strážníci v pátek o půl sedmé. Na ulici Jugoslávská seděla na schodech žena a krvácela z pravé ruky. Co se stalo, si žena nepamatovala. Strážníci informovali o zjištěných skutečnostech dispečink záchranky, který vyslal k poraněné ženě sanitní vůz. Orientační dechová zkouška ukázala 2,27‰ alkoholu v dechu. Zdravotníci převezli jedenapadesátiletou ženu do Nemocnice Znojmo k ošetření.

Za rušení nočního klidu pokuta

V sobotu po půlnoci na základě přijatého telefonického oznámení strážníci řešili událost na ulici Dukelských bojovníků. Dva muži ve věku šestnáct a devatenáct let rušili svým chováním noční klid na parkovišti před OD Kaufland do přilehlého okolí. Za přestupek rušení nočního klidu udělili každému blokovou pokutu v příkazním řízení 500,- Kč

Za volný pohyb psa dostala pokutu

Strážníci vyřešili blokovou pokutou v příkazním řízení majitelku psa, které utekl pes a vykálel se na chodník. Oznamovatel proto zavolal na linku městské policie v sobotu odpoledne. Když strážníci přijeli na ulici Dolní Česká, majitelka psa již měla chodník vyčištěný. Za porušení vyhlášky volného pohybu psa dostala žena pokutu.

Majitel garáže strážníkům poděkoval

Večer pak velitel stálé služby přijal telefonické oznámení na dva dny nezajištěnou garáž na ulici Pražská. Hlídka uviděla otevřená nijak nepoškozená vrata garáže, v nichž se nacházela motorka a spousta dalších věcí nemalé hodnoty. Strážníci lustrací zjistili majitele garáže, kterého i následně vyrozuměli. Ten přijel na místo a garáž zkontroloval. Jelikož nic nechybělo, garáž si zabezpečil.

Zdroj: Městská policie Znojmo.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum