AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistZNOJMO: Strážníci pomohli seniorům

12. května 2021

ZNOJMO: Strážníci pomohli seniorům v jejich obydlí

Oba případy strážníci řešili v neděli. Senioři bydlící sami doma potřebovali pomoc. Jejich příbuzní žijí mimo Znojmo a navíc v jednom případu měli jen oni náhradní klíče od domu.

Hned brzy ráno volala na linku vyděšená oznamovatelka, která prosila o pomoc své mamince.

Ilustrační foto Mapy Google

Šestasedmdesátiletá seniorka se zabouchla doma v pokoji, dveře jí nešly otevřít. Naštěstí ale klíče měla u sebe. Motohlídka přijela k domu na ulici Krapkova, kde dům obešla a od seniorky z okna převzala klíče od domu. Strážníci zabouchnuté dveře pokoje otevřeli a seniorku, která byla v pořádku, vysvobodili.

Velitel stálé služby přijal telefonické oznámení na seniora volajícího o pomoc z domu na ulici Vinohrady. Oznamovatel na místě označil strážníkům dům, odkud byl slyšet z koupelny nářek seniora. Totéž potvrdila i sousedka seniora. Strážníci přes ventilační okno komunikovali se seniorem, který upadnul v koupelně a nezvládnul se sám zvednout. Hlídka okno vysadila a jednomu strážníkovi za pomocí druhého se podařilo vlézt dovnitř k seniorovi. Devětaosmdesátiletého seniora strážníci zvedli ze země a posadili na židli. Lékařské ošetření nepožadoval. Hlídka zkontaktovala příbuzného a do jeho příjezdu se o seniora postarali sousedé.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum