AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistZNOJMO: Na krku má obecné ohrožení

24. července 2021

ZNOJMO: Na krku má obecné ohrožení

Hledáme svědky pronásledování.

V neděli odpoledne v centru Znojma se policejní hlídka rozhodla zastavit jim dobře známého recidivistu, který nemá za volantem rozhodně co pohledávat. Jenomže když strážci zákona zapnuli výstražné světlo a rozsvítili stopku, spustilo se tím i několikaminutové pronásledování jako z akčního filmu.

Šofér totiž začal hlídce zběsile ujíždět, přitom opakovaně hrubým způsobem porušoval veškeré dopravní předpisy a značně překračoval rychlostní limity. Při ujíždění se dokonce nerozpakoval objíždět zpomalovací ostrůvky zleva, nedával přednosti na křižovatkách, kruhové objezdy projížděl protisměrem, ale především ve vysoké rychlosti ohrožoval a vytlačoval nejen protijedoucí automobily. Přes Suchohrdly si to chtěl namířit až do obce Dyje, to mu ale poblíž znojemské betonárky překazili policisté, kterým se ho podařilo bleskově předjet a zablokovat. Ale mužova reakce na sebe nenechala dlouho čekat, pohotově zařadit zpátečku a pronásledování mohlo pokračovat. Tentokrát si to namířil do obce Dobšice, kde se policistům pokusil pohotově zmizet v úzkých uličkách mezi rodinnými domy. Přestože ho nakonec ztratili z dohledu jen na malý okamžik, našli odstavený vůz už jen prázdný.

Policisté žádají všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je totiž velmi důležité, neboť celý případ je v současnosti prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu Obecné ohrožení, za což podezřelému hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum