AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Policie TV

TOPlistZNOJMO: Obtěžoval a nadával strážníkům

23. února 2021

ZNOJMO: Obtěžoval a nadával strážníkům

Neměl roušku, strážníkům nadával, a pak vyvrátil značku a další ...

V pátek hodinu po poledni přijal velitel stálé služby oznámení od řidiče autobusu na obtěžujícího muže na autobusovém nádraží.

Motohlídka vyrazila na ulici Dr. Milady Horákové ve Znojmě. Řidič označil podnapilého muže, který se nevhodně choval k cestujícím, a tak na řidičovo upozornění autobus dobrovolně opustil. Jeho chování ale pokračovalo i venku na autobusové zastávce, kde pokřikoval a hrubě nadával kolemjdoucím na autobusové zastávce. Strážníci podnapilého nejprve upozornili na povinnost mít zakryté dýchací cesty.

Ilustrační foto Mapy Google

Na to muž reagoval vztyčením prostředníku s neslušnými slovy vůči strážníkům. Poté byl vyzván k prokázání totožnosti, ale ani po několika výzvách nebyl schopen svoji totožnost prokázat. Po předvedení na Policii ČR byla čtyřicetiletému muži udělena po zvážení všech okolností pokuta deset tisíc korun, s čímž nesouhlasil. Důvodné podezření ze spáchání přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby a také z porušení zákona o ochraně veřejného zdraví dořeší správní orgán.

O několik minut později oznamovatelka na telefonickou linku Městské policie Znojmo nahlásila muže, který vyvrátil na ulici Pražská dopravní značku označující zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Strážníci po příjezdu k místu zahlédli muže odpovídajícího popisu oznamovatelky. Jednalo se o podnapilého muže z předchozí řešené události. Čtyřicetiletý výtržník hlídce přiznal, že dopravní značku úmyslně vyvrátil ze země. Strážníci celý incident zadokumentovali a odeslali správnímu orgánu k dořešení.

Zdroj: Městská policie Znojmo, ilustrační foto Mapy Google.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum