AKTUÁLNĚ:

Stínící technik Vojťas:

Policie TV

TOPlistZNOJMO: Porušování zákazu alkoholu

20. listopadu 2020

V hospůdce seděli u rozpitého piva

Dodržování vládního nařízení o ochraně veřejného zdraví, kdy platí zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách, řešili znojemští strážníci ve čtvrtek odpoledne.

Do hospůdky na ulici Loucká viděli strážníci při kontrolní činnosti této lokality vcházet občany. Po vstupu do provozovny hlídka zaznamenala u stolu pět mužů a ženu za barem. Před sebou na stole měli piva, vodu a kávu. Majitel hospody se před strážníky obhajoval, že hosté přivezli stavební materiál určený k rekonstrukci. Z důvodného podezření ze spáchání přestupku byla věc předána ke správnímu orgánu.

Popíjeli alkohol na veřejnosti

Zákaz pití alkoholických nápojů na veřejně přístupných místech v době nouzového stavu porušili ve čtvrtek tři muži na ulici Hradní, kde v odpoledních hodinách popíjeli alkohol. Ve středu řešili strážníci taktéž tři muže tentokráte na ulici Dukelských bojovníků a v Městském parku. Bloková pokuta byla u všech v jednotné výši 300,- Kč.

Za porušení nařízení padaly i pokuty

Znojemští strážníci dohlíželi i v minulém týdnu na dodržování vládních nařízení, která byla přijata za účelem ochrany občanů před koronavirem. Nejvíce přestupků zjistili v centru města i na nádraží na ulici Dr. Milady Horákové.

V pátek odpoledne provedli znojemští strážníci na základě oznámení kontrolu hospody na Loucké ulici. Při vystupování z vozu uslyšeli typický zvuk, který vydávají pivní sudy při manipulaci. V hospodě sice bylo zhasnuto, avšak nacházelo se v ní 6 osob. Jakmile se strážníci dostali do provozovny, byly osoby viditelně překvapené. Na stolech byla rozpitá piva a všude stavební materiál. Provozovatel se obhajoval, že má zavřeno, akorát natočil pivo kamarádům, kteří mu pomáhají s rekonstrukcí toalety. Osoby se podrobily orientační dechové zkoušce s výsledky od 0,25 po 0,96 ‰ alkoholu. S ohledem na možné podezření, že bylo porušeno nařízení vlády o uzavření některých provozoven, byla událost zadokumentována a předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

V minulém týdnu řešili znojemští strážníci 34 porušení vládních nařízení. Nejčastěji se jednalo o neužití roušek na místech, kde je to povinné. Za to rozdávali strážníci domluvy i až dvoutisícové pokuty. Strážníci řešili také čtyři přestupky, kdy občané porušili omezení volného pohybu mezi 21,00 a 4,59. hod. Dvoutisícovou pokutu za toto porušení dostal muž (27), který se v pátek před půlnocí bez důvodu pohyboval v okolí vlakového nádraží na ulici Dr. Milady Horákové. Jelikož byl před třemi dny za to stejné řešen domluvou, přistoupili strážníci tentokrát k vyšší pokutě.

Dohledem nad dodržováním vládních nařízení se budou strážníci zabývat nadále.

Zdroj: Městská policie Znojmo.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum