AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistZNOJEMSKO: Pramice se potápěla

16. července 2021

ZNOJEMSKO: Pramice se potápěla

Vranov nad Dyjí - Policisté ze zatopené lodi vytáhli čtyři osoby.

Bleskovou akcí policistů z Vranova nad Dyjí se včera večer podařila odvrátit možná tragédie. Pohodová rodinná plavba po vodní nádrži Vranov se náhlým zhoršením počasí změnila v drama. Prudký vítr totiž začal hnát malou rybářskou pramici, veslování navzdory, stálé dál od břehu. Ještě před chvíli klidná hladina nádrže nyní vřela vysokými vlnami a plavidlo tak začalo nabírat vodu.

Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje

V loďce navíc nebyl žádný záchranný prostředek. To už bylo jasné, že se osádka na břeh vlastními silami nedostane. Před potopením lodi se jim naštěstí podařilo zavolat na tísňovou linku. Policisté, kteří byli na blízku, tak se svým člunem začali po potápějící loďce ihned pátrat. Když ji po pár minutách nalezli, byla již celá její záď zalitá vodou a i s lidmi se potápěla. Všechny čtyři osoby, mezi nimiž byl i devítiletý chlapec, tak policisté rychle vytáhli z vody do policejního člunu. Před úplným potopením se podařilo zachránit i pramici, kterou v závěsu dotáhli až na břeh.

Náhlá bouřka nebo silný vítr na vodní hladině může být mnohonásobně nebezpečnější než na pevnině. Vyplatí se proto před plavbou sledovat meteorologické zpravodajství nebo i drobné změny počasí během plavby. Plovací nebo záchranná vesta přidá na lodi jistotu a v krizové situaci může zachránit život.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje.

ZNOJEMSKO: Pramice se potápěla

ZNOJEMSKO: Pramice se potápěla

Vranov nad Dyjí - Policisté ze zatopené lodi vytáhli čtyři osoby. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje.


 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum