Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Alkohol a drogy za volantem

11. května 2024

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Alkohol a drogy za volantem

U mladého řidiče byla pozitivní dechová zkouška i test na drogy. Ve čtvrtek 9. května po desáté hodině večer zastavili policisté ve Žďáru nad Sázavou osobní vozidlo Ford, které jelo po ulici Haškova a provedli kontrolu. Policisté zjistili, že řidičem je osmnáctiletý muž, u kterého provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,25 promile alkoholu. Opakované dechové zkoušky přítomnost alkoholu potvrdily. Dále byl vyzván k provedení testu na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek, který vykázal pozitivní hodnotu na marihuanu a amfetamin.

Ilustrační foto Mapy Google

Muž se následně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení. Policisté muži další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ prověřují.

Policie apeluje nejen na mladé řidiče, aby nezapomínali na to, že alkohol a drogy za volant nepatří. Nezkušení mladí řidiči, navíc v kombinaci s návykovými látkami se stávají nebezpeční sami sobě, svým spolujezdcům, ale i ostatním účastníkům silničního provozu.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina, ilustrační foto Mapy Google.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum