Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
AKTUÁLNĚ:

Místo pro vaši reklamu

Krimi TV

TOPlistOSTRAVA: První pomoc

14. března 2023

OSTRAVA: První pomoc

Okamžité poskytnutí první pomoci muži zřejmě zachránilo život. Řídíme se příslovím „Pomáhat a chránit“, ale samozřejmě je důležité být ve správnou dobu na správném místě, což může potvrdit i 49letý muž.

V sobotu 4. března 2023 v odpoledních hodinách policisté z hlídkové služby obvodního oddělení Ostrava-Hrabůvka při výkonu služby projížděli ulicí Na Rovince, kde si poblíž autobusové zastávky Ostrava-Hrabová všimli muže ležícího na zemi. Jejich reakce byla okamžitá a pohotová. Šlápnutí na brzdu a zastavení vozidla. Poté ihned utíkali k muži, který nejevil známky života. Už při prvním kontaktu s ním zjistili, že nedýchá a je bez srdečního tepu.

Začali s poskytováním první pomoci. Nejdříve zprůchodnili dýchací cesty záklonem hlavy a poté začali se srdeční masáží. Mezitím už někdo ze svědků zavolal tísňovou linku 155 a muži zákona pokračovali v nepřímé srdeční masáži až do jejich příjezdu. Nakonec se společnými silami podařilo obnovit životní funkce později zjištěného 49letého muže. Následně zdravotní posádka muže převezla do nemocničního zařízení.

Jak bylo dodatečně zjištěno od svědkyně z místa, muž seděl na lavičce a najednou se sesunul k zemi. Bylo to jen několik vteřin před tím, než projížděla policejní hlídka.

Muž je v současné době hospitalizován a díky rychlé a profesionální pomoci je nyní mimo ohrožení života. Také velké díky patří lidem, kteří na místě byli a svou činností se spolupodíleli na záchraně muže.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

Další zprávy čtěte zde >>>

Velky-beranov-6-3

OSTRAVA: První pomoc

OSTRAVA: První pomoc.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum