Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistMĚLNICKO: Vozidlo v plavením kanálu

9. dubna 2023 - ODKAZ

MĚLNICKO: Vozidlo v plavením kanálu

V Lužci nad Vltavou hasiči vytahovali vozidlo z plavebního kanálu.

Ve středu 5. dubna v 6.20 hodin přijal operační důstojník HZS Středočeského kraje informaci od Police ČR o vozidle nacházejícím se ve Vraňansko-hořínském plavebním kanálu v Lužci nad Vltavou na Mělnicku.

Oznámení bylo stručné a jasné: „Provozovatel vozidla je na místě, auto zaparkoval a to se po nějaké době samovolně rozjelo do vody, nyní je asi třicet metrů od břehu.“ K události byli ihned vysláni profesionální hasiči z Mělníka a místní dobrovolní hasiči z Lužce nad Vltavou. Obě jednotky vyjely se čluny. V rámci mezikrajské spolupráce byli zároveň požádáni o součinnost potápěči HZS hlavního města Prahy ze stanice Modřany.

Po příjezdu první jednotky na místo bylo potvrzeno, že jde o osobní vozidlo, které je zhruba třicet metrů od kraje, ale už je celé potopené pod vodou. K viditelnému úniku provozních kapalin nedocházelo, přesto byl vyrozuměn zástupce orgánu ochrany životní prostředí příslušné obce s rozšířenou působností. Informace byla dále předána Státní plavební správě, Povodí Vltavy a na plavební komoru Hořín, která koordinuje provoz v plavebním kanálu.

Potápěči, kteří pak vozidlo nalezli ve vodním toku, dalším průzkumem zjistili, že se uvnitř skutečně nikdo nenachází. Následně automobil uvázali a připravili jeho vytažení. Pomocí navijáku vyprošťovacího automobilu bylo vozidlo vytaženo. Ani při jeho vytahování nedošlo k žádnému úniku provozních kapalin. Dobrovolná jednotka Lužec nad Vltavou na závěr vylovila a uklidila drobné odpadky, které vyplavaly z vozidla.

Kompletní fotogalerie zde:

https://www.hzscr.cz/clanek/v-luzci-nad-vltavou-hasici-vytahovali-vozidlo-z-plavebniho-kanalu.aspx

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje.

MĚLNICKO: Vozidlo v plavením kanálu

MĚLNICKO: Vozidlo v plavením kanálu.


 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum