Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Místo pro vaši reklamu

AKTUÁLNĚ:

Krimi TV

TOPlistD1 - OSTRAVSKO: Hromadná nehoda

12. dubna 2023

D1 - OSTRAVSKO: Hromadná nehoda

Zdroj: Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje:

Hromadná nehoda na D1 zastavila na několik hodin provoz.

Hromadná nehoda zcela uzavřela provoz na dálnici D1 u Klimkovického tunelu. Postupně tam havarovalo více než 10 vozidel, na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Nehoda si vyžádala zranění celkem sedmi osob.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě, která se stala v úterý 11.4.2023 v 6:34 hod. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Bílovec a Ostrava-Přívoz, spolu s nimi i dobrovolní hasiči z Bílovce a Studénky.

Hasiči po příjezdu provedli protipožární zajištění havarovaných vozidel, na únik provozních kapalin na vozovce použili sorbent. Hasiči také spolupracovali při poskytování předlékařské pomoci. Rozsah nehody si vyžádal uzavření dálnice ve směru na Ostravu. Policie ČR tak zřídila objízdnou trasu přes město Klimkovice.

Po zdokumentování nehody ze strany Policie ČR pomohli hasiči s naložením havarovaných automobilů na vozidla odtahových služeb. Po ukončení činnosti hasičů bylo místo zásahu předáno Policii ČR, která zajistila obnovení provozu.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje:

Nehody na dálnici D1. Několik nehod se zraněnými osobami.

Dnes kolem 6:30 hodin vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému k dopravním nehodám na třech místech poblíž sebe na dálnici D1, konkrétně před Klimkovickým tunelem na 342. kilometru ve směru od Olomouce na Ostravu a dále na Polsko.

V souhrnu evidují policisté 4 dopravní nehody za účasti 14 vozidel a 7 zraněných osob.

Nejpočetnější byly v podstatě 2 nehody v jednom místě za účasti 7 vozidel. V samotném počátku řidička (ročník 1970) vozidla značky Audi měla narazit do kamionu, za kterým původně jela. Kamion jel pomalu, neboť před Klimkovickým tunelem se vzhledem k situaci v provozu utvořily v obou jízdních pruzích pomalu jedoucí kolony vozidel. Řidička posléze narazila i do vozidla značky Škoda Octavia. Audi bylo následně odhozeno zpět na kamion a octavia zůstala převrácená na střeše. V tomto momentu první nehody se do děje dostává vozidlo Škoda Superb, kdy následuje srážka s již havarovanými vozidly a postupné odhození na další 3 vozidla a jejich poškození. Policisté předali zdravotníkům 7 zraněných osob. Ve vozidlech až na dvě děti cestovaly osoby dospělé. Vyjma řidičky vozidla Audi, která byla převezena do nemocnice, byl výsledek provedené dechové zkoušky u řidičů a řidiček negativní.

K další nehodě za účasti 3 vozidel, která se obešla bez zranění, došlo pár desítek metrů před výše popsanou kolizí. A pár desítek metrů naopak za kolizí došlo k poslední nehodě, zde měla účast 4 vozidla.

Policisté uzavřeli po dobu nezbytně nutnou úsek dálnice D1 a odkláněli dopravu přes objízdné komunikace. Vzhledem k faktu, že dálnice je frekventovaná, dosahovaly kolony délky i 9 kilometrů. Provoz obnovili v době, kdy bylo možno projíždět bezpečně, konkrétně kolem 11. hodiny.

Policisté kromě zajišťování objízdných tras a řízení provozu dokumentovali na místě všechny dopravní nehody. Nehodovými ději se budou zabývat i nadále. Nyní se jeví jako příčina první nehody nesprávná jízda v jízdních pruzích (řidička vozidla zn. Audi), příčinou nehody následné pak nepřizpůsobení rychlosti jízdy situaci v silničním provozu.

Je otázkou, jakou roli sehrála mlha, která ráno byla u dálničního tělesa vskutku hustá. Každopádně opětovně upozorňujeme řidiči (potažmo všechny účastníky silničního provozu) právě na situace, kdy panují nepříznivé povětrnostní podmínky – ať mlha, hustý déšť či obecně snížená viditelnost za svítání či soumraku. Řidiči nechť přizpůsobí rychlost jízdy, současně je potřeba se maximálně věnovat situaci v silničním provozu!

D1 - OSTRAVSKO: Hromadná nehoda

D1 - OSTRAVSKO: Hromadná nehoda.


 
 
 
 
 
 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | Facebook | mapa stránek | diskuzní fórum